Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15-en Csaszroztak, rengeteg...

15-en Csaszroztak, rengeteg tejem van es a mellem a duplajara nott, nem tudom rendesen szoptatni tole a fiamat! Ahogy szopik ugy csorog is ki mellette!?

Figyelt kérdés
Valami jo taktika, hogy hogyan szoptassam? Ha mellszivoval kiszivom a cumis uvegbe akkor az ugyis jo? Onnan is mehgeszi gondolom, de egeszsegessebb tolem, es szeret nagyon enni, de sajnos nem tud mert nagy a mellem , sok a tejem es mohon falja, es kozben csuklik, ha bofiztetni akarom akkor is a mellem keres.... valami jo tipp? elso gyerek

2013. jan. 20. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden szoptatás előtt csinálj előfejést. Én is azt csináltam. Nekem is rengeteg tejem volt, így előtte muszáj volt kifejnem, mert utána szívnia sem kellett a fiamnak, úgy folyt magától. De mikor előtte lefejtem, akkor utána már ment.

És amit lefejtem szoptatás előtt, illetve én utána is fejtem le, azt pedig lefagyasztottam, így mikor már nem volt tejem, akkor is még egy ideig kapott anyatejet, csak azt már cumisüvegből.

2013. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás elött egy picit fejjél le, és csak utána tedd mellre a gyereket.

Az nem lehet akadály, hogy nagy a melled, nem te vagy egyedül igy.

Ha valamennyi a szája mellett kifolyik, az nem gond.

Ha látod, hogy túl mohó, nyugodtan böfizetsd közben, nem baj, ha közben is keres - az a természetes, neki reflex.

A gyereknek mindenképpen sokkal jobb, ha szoptatod, az üvegböl adott anyatej csak szükségmegoldásként jöhet számitásba.

Pár nap alatt összeszoktok, utána egyre jobban fog menni.


Sok sikert.

2013. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Először is langyos izes ruhával borogasd, majd picit fejj belőle és utána add a cicit a szájába.

Fejhetsz is, de ha szoptatni akarsz, akkor a mellednek és a babának is az a jó, ha egymással ésnem más eszközzel találkoznak, mert a baba nem fog tudni cicből szopni, ha esetleg cumizavaros lesz, a melled megnem fogja tudni mennyi tejet kell termelnie, ha nem a babád mindenori igényét tapasztalja.

Próbáld meg fekve szoptatni., a kezeddel fog a melled. HA picit lábbhagy a kortyolás, akkor böfiztess, vagy szoptass olyan pózban, hogy a átad megtámasztod párnával, félig fekszel, ő pedig a testeddel egy vonalban fekszik rajtad - így kisebb a tej kilövellése, nem fog fulladni, túl sokat nyelni ha jön a tejadó reflexed.

másik jó megolás, hogy amikor nagyon beindul a tej, akkor egy tetrapelust rászorítasz pár másodpercre és utána adod vissza a szájába

2013. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!