Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos korában miért állt...

3 hónapos korában miért állt meg a hízásban? Nem eszi meg a napi adagját, miért? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint a fogzás miatt,de szerintem nem. Elsején volt 3 hónapos,akkor mérték 5640 g és 60 cm,azóta 6 dekát hízott csak. Hiába kínálom,nem akar enni. Egy evésre 80-110 között eszik,de van amikor csak 50-et! Általában 6-szor eszik egy nap,csak anyatejes.

2013. jan. 21. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen kicsit lassul a babák hízása, illetve beáll a megevett mennyiség is.

Miért gondolod, hogy nem a fogzás miatt van? Simán lehet. Amikor még nem pirosodik az íny, akkor is mocoroghatnak a fogcsírák!

Ha nem sír ok nélkül, nem nyugtalan, alszik, vidám, akkor semmi baj.

Ha mégis aggódsz, vidd el a gyerekorvoshoz, esetleg egy vérvételre elküldhetne, hátha vashiányos a kicsi. (akkor is meg szokott állni a hízásuk, igaz ez inkább 6 hónapos korban jellemző, amikor az anyuka vasraktárai is kiürülnek)

2013. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Most 6 hónapos és még mindig kevesebbet hízik, csak anyatejes. De nem ettől van. Viszont 4 cm-t nőtt 1 hónap alatt. Most inkább nyúlik. Nálunk is néha kevesebbet- többet eszik. Szerintem ne aggódj, ha jó kedvű, nem sír és nem fogy. Ahogy az első írta. Minden rendben vele. A lányom 3000 grammal született, most 5640 pont.:) 64 cm.
2013. jan. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Persze nem várhatom el,hogy 90 dekát hízzon minden hónapban,csak megijedtem hirtelen mennyire leállt.
2013. jan. 22. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!