Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, hogy az első szoptatás...

Van, hogy az első szoptatás alatt hízik valaki, a következőnél pedig fogy? Vagy fordítva? Mit tapasztaltatok két/több babás anyukák?

Figyelt kérdés

sziasztok! az én véleményem is az, hogy a szoptatási időszak alatt a baba az első és nem szabad fogyózni.

a fiammal nagyon megkínlódtam a tejért és hiába nem ettem többet mint régebben, csak úgy pörögtek rám a kilók! most a kislányomat várom.

az igazság az, hogy már előre félek a szoptatástól... az előző szülésem után viszonylag hamar terhes lettem, nem tudtam lefogyni a szopi alatt följött pluszt, ami nagyon frusztrál. ettől függetlenül túlteszem magam a dolgon, mert a gyerekeim a legfontosabbak - de jó kiírni, bevallani a félelmemet.

Érdekelne, Nálatok hogy volt? Hogyan változott a súlyotok a szoptatás alatt, első és második, esetleg többedik babánál?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2009. szept. 1. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én elég nehezen fogyok és nagyon könnyen hízok, emiatt nem kizárt, hogy az egészségem érdekében majd diétáznom kell, ha szoptatni fogok. Én azt mondom, hogy egészséges, mértékletes életmóddal lehet fogyni szoptatás alatt, mozogni, tornázni is lehet egy idő után, tehát a fogyásnak akadálya nincs, csak ne koplalni akarjon az anyuka. Az ételmegvonás nem jó megoldás a fogyásra, inkább gondolja át az anyuka, hogy cukros üdítő helyett inkább vizet igyon, chips helyett gyümölcsöt. Napi 5-10 perc mozgás bele kell hogy férjen!
2009. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igyekeztem egészségesen táplálkozni a szoptatás alatt is, a babám hasfájós volt, már csak ezért sem volt helye az étrendemben a cukros dolgoknak, kenyeret, péksütiket, tésztát eleve nem eszem (lisztérzékeny vagyok) és még sorolhatnám. az orvosom szertint ilyen alkatú vagyok, amire rátett, hogy a pajzsmirigyem szülés után "megnyomta" a raktározás gombot. szóval van ilyen, de remélem valakitől tapasztalatokat is olvashatok :)

Köszönöm Neked!

2009. szept. 1. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom,hogy minél többször szülök,annál nehezebb lefogyni.Nekem 3 gyerekem van,az első után 2 hónappal a régi súlyomnál voltam úgy,hogy szoptattam.A második 6-8 hós volt amire sikerült visszafogynom, a harmadik 1 éves múlt,hát akkora hasam van,hogy ajjaj...és nem akar lemenni sehogy sem.Egyébként szerintem is alkati kérdés ez főleg.Ismerősöm akkor szülte az 5-ik babát mikor én a 3-at,kb:55 kg most,nincs semmi hasa.De aki meg alkatilag is hajlamost itt-ott zsírt raktározni,hát annak nehezebb dolga van a fogyással.De van aki már 1 szülés után sem tudja többet a régi súlyát elérni.Persze torna,mozgás,diéta akaraterő...stb...oké ezek kellenek hozzá,de van akinek könnyen megy,és van akinek meg sehogy.

Ez van sajna.Nekem si van strummám egyébként,de mostanában nem volt gondom vele.

2009. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első Babámnál 20 kilót híztam, és lement rólam 4 hónap alatt. A 2. terhességem alatt is végig szopizott, így is 25 kilót híztam. A Picurka most 7 hónapos, mindketten szopiznak még, de még mindig nem értem el a kiindulási súlyom...de ez én vagyok.

Vannak szerencsésebb alkatúak. Engem is zavar, hogy lóg a hasam, de hiába gyötörném magam a fogyókúrával, csak azt érném el, hogy még jobban lötyögne...

Amúgy meg szeretek enni, és azért a pár kiló --ért nem fogom gyötörni magam! :-) A gyerkőcöknek is jobb, ha jókedvű és kiegyensúlyozott vagyok! :-)

2009. szept. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

én kifejezetten a szoptatás alatt híztam, a terhesség alatt normális volt a gyarapodásom. ezért a para.

de most egyébként is minden más, remélem a szoptatás is az lesz és most nem fölfelé, hanem lefelé mennek majd a kilók :)))

2009. szept. 2. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!