Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondja az anyósom...

Miért mondja az anyósom mindig, ha sír a gyerek, hogy biztos éhes?

Figyelt kérdés
3 és fél hós a második babám. Nagyon jó baba, éjjel alszik, keveset sír, havonta egy kilót hízik és kizárólag csak szoptatom. Az elsőt is sokáig szoptattam, vele sem volt gond. Ha a Pici sír, az anyósom rögtön azzal jön, hogy ez a gyerek borzasztó éhes. Pedig nem, mert szopizik eleget. Már az idegeimre megy...
2009. szept. 8. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyik "tudata" ilyenor beszűkül. :) Anyukám a mai napig ezt monjda a 9 hónapos, már mindenenvő unokájára. Vagy azt, hogy álmos... :)) Más szóba sem jöhet! :))
2009. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, azért mondja, mert számára ez a legkézenfekvőbb ok. Mert ezt ugye egyszerűen meg lehet oldani, etetni és kész. Ha minden alkalommal, amikor egy baba sír, megetetnénk, hát kis gombócokat nevelnénk, az biztos. Ha minden szopizásnál jól lakik a babád, még az is lehet, hogy pont azért sír, mert mondjuk jó sokat evett, vagy túl mohón és lehet, hogy sok levegőt nyelt. Vagy melege van, vagy fázik, vagy hiányzik anya ölelése, vagy régen szóltak hozzá, vagy elfeküdte a fülét vagy ezernyi más dolog. Szóval ez külön tudomány és csak idővel lehet rájönni, hogy mikor hogyan sír, az anyai fül rááll a frekvenciákra.

Gondolom, ha ilyen sokszor beszól, biztosan együtt laktok. Ez a helyzet már alapból nem könnyű. Előbb utóbb meg kell majd a nagyinak értenie, hogy a babák azért sírnak, mert egyelőre más kifejezésmódjuk nincs arra, hogy épp abban a pillanatban nem kerek a világ. Valaha ő is tudta ezt, mivel megszülte és felnevelte a párodat, de valahogy kicsit felejtős a mama :)

2009. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

..."elfeküdte a fülét"... :) ez nagyon ari!!!

Köszönöm a válaszokat. A "kedves" nagyi szinte egy percig sem szoptatott (mert állítólag kevés volt a teje már az elsö héten), ezért folyton arra utalgat, hogy biztosan nekem is kevés a tejem. Vagy már csak én vagyok paranoiás?

2009. szept. 8. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy picit irigyel is Téged, hogy tudsz és AKARSZ is szoptatni. :) Ha jól fejlődik a babád, tuti van elég tejcsi, légy rá büszke! (De azért néha nézd meg a fülecskéket ;) )

(2.)

2009. szept. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk még a kórházban is azt mondták, és mindenütt azt írják, hogyha sír a gyerek, ellenőrizzük: nem éhes, nincs tele a pelus, nem fázik, nincs melege. Talán nem ez a sorrend, de az éhség volt az első. Én tudom, mikor és kb. mennyit evett, tehát rögtön kizárom ezt az okot. De más ezt nem tudja...
2009. szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért sír, mert biztosan éhes...

Vagy álmos, fázik,melege van, fáj valamije, netán unatkozik..

És mindhez külön hangja van, amit Te tudsz és nem az anyósod, tojd le.

Nekem rendes anyósom van, de ő is ezzel jön, hogy biztos azért sír, mert fáj valamije. 2-3 alkalommal megvontam a vállam, helyretettem nála ezt a kérdést, azóta rám bízza a gyereket :-)

2009. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Csak azért mondja, mert nem tud mit mondani, de próbál kedveskedni, szólni valamit.

Az enyém is ezt csinálja.:)

2009. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős...vagy jön a foga szegény babának. Persze, csak azért mondja, hogy mondjon valamit.
2009. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!