Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy elmenjen a...

Mit tegyek, hogy elmenjen a tejem, mert nem tudom leszoktatni 17hónapos fiamat?

Figyelt kérdés
2008. jún. 7. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Miért kell leszoktatni? Minél tovább szoptatod, annál jobb lesz neki.
2008. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hányszor szopik naponta és mikor?

Nálunk az éjszakai szopiról való "leszoktatás" úgy ment, hogy a férjem ment át a babához, ha véletlenül felébredt. Ehhez persze kell egy önfeláldozó apa...

A nappali elválasztásról olvasgattam a neten, volt egy-két jó ötlet. Az LLL honlapját nézd meg! A tejed csak akkor fog apadni, ha kevesebbet szopik a kisfiad.

Tényleg jó a minél tovább tartó szoptatás...csak az anyuka "idegeitől" és türelmétől függ a hossza, főleg már 1 éves kor után.

2008. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minnél kevesebbet szopik annál jobban apad. A nagy ellenszere a tejnek az idegeskedés. Még az beválhat hogy napi 3l-nél kevesebb folyadékot iszol. Nekem így ment el a tejem pedig én nem akartam.
2008. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A ricinus communis homeopátiás bogyó tejserkentő de ha nagy dozisba szeded pont az ellenkező hatást váltja ki és apasztja a tejet. Kérdezz rá patikába h tényleg így van e vagy kérj vmi homeos bogyót "elapasztásra" mert jók ezek a homeopátiás cuccok!
2008. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a hideg (jeges) borogatás apasztja a tejet. Ez mondjuk elég régi módszer, de ki tudja, lehet beválik. Csak vigyázz, meg ne fázz, szerintem jég nem kell, csak hidegvizes borogatás.
2008. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyre kevesebbet fejtem illetve a te helyzetedbe felkéne váltani a szopizást cumisüvegből való táplálásra.És ha nem szoptatsz akkor nincs kereslet-kínálat áramlás.Tehát idővel elfog apadni,persze ez beleltelik 1 hónapba is.Nekem 4 hónaposan már nem akart szopizni.
2008. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az a baj,hogy alvásra kell neki cicit adnom de az 2-2,5óra mig rajtam van délelött meg este is.És már tényleg nincs hozzá türelmem.
2008. jún. 10. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!