Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetesen fájnak a melleim,...

Rettenetesen fájnak a melleim, mindkettő.6 napos a kisfiam. A bimbóm sebes, véres. Majd össze pisilem magam mikor elkezdek szoptatni. De utána is fáj alig tudok megfordulni az ágyban, hőemelkedésem van. Volt ilyen valakinek? Mi segít a fájdalmon?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, bár én nem vártam meg a hőemelkedést. Én vettem bimbóvédő krémet, nem olcsó, a rossmannba 2000 ft, pici krém, de nagyon jó! nem kell lemosni szopi előtt se. Vettem még bimbóvédőt, azóta azzal szopizik, 2 hónapos a babám
2013. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ja, meg borogasd be, ha veszül.

első voltam

2013. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kenem, de így is fáj. Most voltam dokinál penicillint kaptam, remélem jó lesz.
2013. febr. 27. 18:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát jobbulást, de a bimbóvédőt nagyon ajánlom. nekem nagyon bevált.
2013. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
Hol fáj? csak kívül a bőr és a seb, vagy belül is, és csomós? Ez utóbbi esetben mindenképp ki kell fejni vagy etetni a babával hogy megszűnjön a csomó, lehet hogy masszírozi is kell (fáj az is eléggé). Ha "csak" a seb meg a bőr fáj, akkor azt javaslom hogy hagyd minél többet szabadon és kenegesd anyatejjel, így jön a leghamarabb rendbe. És persze úgy ha a baba jól van mellre téve. Nekem is volt, nem emlékszem mennyi ideig tartott az elején de nem volt sok, így utólag nem tűnik vészesnek :) kitartás..
2013. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet utólag majd nekem sem tűnik sok időnek, de most lassan telik az idő....az egész fáj, csomós...
2013. febr. 27. 20:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! A sebekre nekem egyes-egyedül a Lansinoh vált be, patikában keresd, nem kell lemosni. Ezt ezentúl folyamatosan használhatod. Mivel most hegek is vannak, vegyél rá Aurobin kenőcsöt, az segíti a hegesedést, és van benne pici lidocain, az csillapítja a fájdalmat. (Ezt majd le kell mosni szoptatás előtt).Továbbá bimbóvédővel is szoptathatsz. Kb. most van a tejbelövellésed, úgy látszik, itt nem elég a baba mellre tétele, ki kell alaposan fejni. Zuhogtass rá jó meleg vizet, közben masszírozd a csomókat, utána géppel fejd ki az egészet. Sajnos muszáj kimasszírozni, mert ha az egész gyulladásba jön, az már lázas állapothoz vezet, és méginkább fog fájni. Ha nem tudod kimasszírozni, keress egy védőnőt vagy tanácsadót, ők segítenek, de még a szülésznők is tudnak. Jobbulást!!!
2013. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha alig egy hét alatt ennyire kisebesedtek a bimbóid, akkor valószínűleg nem jól teszed mellre a babát. Vagy mire etetés van, annyira tele van a melled, hogy nem tud ráharapni rendesen a bimbóra, és a végét "rágja". Próbálj meg szoptatás előtt fejni egy kicsit, hogy puhább legyen a bimbó. A babát pedig próbáld meg hónaljtartásban fogni, hogy az arca szinte szemben legyen a melleddel. A csomókon, és fájdalmon csak a masszírozás, és egy alapos fejés segít, amíg a pici nem tudja alaposan kiüríteni a melledet.
2013. febr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy beálltam a kádba, és olyan meleg vízzel tusoltam 5-10 percig, amit csak elbírtam, és fürdés után lógattam a ciciket, a törzsem párhuzamos volt a talajjal.


Nekem egyáltalán nem múlt el a fájdalom, így maradt a fejés, cumisüvegből etetés, de sokaknak hamar elmúlik a fájdalom, és lehet, Neked is a túl sok tejtől fáj. Motherlove-os bimbókrémmel kentem, és annyit volt levegőn a cicim, amennyit csak tudott, így két nap alatt elmúlt a seb.


Viszont a fenti melltusolás, lógatás dolog nagyon bejött, azt nagyon tudom ajánlani mellürítésre.

Ha géppel is nagyon fáj a fejés, akkor kézzel csináld, az lll.hu-n tök jól leírják, hogy kell.


Kitartás!

2013. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy rosszul teszed mellre, nekem is ezt mondták, de nem volt igaz, mert a 2. és a 3. babánál is rengeteg seb keletkezett - egyszerűen ilyen érzékeny az a rész nekem, sajnos.
2013. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!