Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeptemberben meghalt a 15...

Szeptemberben meghalt a 15 napos kislányom, és utána szinte pár nap alatt el is apadtam, de még mai napig van tej a mellemben. Ez okozhat teherbeesési nehézségeket?

Figyelt kérdés
Magától csak ritkán jön egy-egy csepp, de én bármikor tudnék fejni belőle. Most jött meg negyedszer, pedig minden alkalommal próbálkoztunk, a varratok okozta fájdalom ellenére is. Már closti se segített. Persze nem adom fel, de félek hogy magas a prolaktin szintem. Az meg ugye gátolja a teherbeesést.
2009. dec. 28. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Atyaisten!Teljesen leblokkolok ha ilyet olvasok.

Ezek a problémák, nem ami nekünk van. Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok.

2009. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy 15 napig fejtem magam, sok-sok tejet jelent. Ja, és azt légyszi ne írjátok hogy legyek türelmes, meg stb. Úgy érzem, hogy ez az egyetlen kiút, persze tisztában vagyok vele hogy nem pótolja Őt már senki. Sokak szerint előbb fel kell dolgozni és uztána jöhet csak a baba. Hát én nem így vagyok ezzel. Biztosan fordítva vagyok bekötve, de előbb a baba! Legutóbb késett 2 napot. Úgy éreztem, hogy újra élek, és van kiút. Úgyhogy tuti segítene nekem a kistesó.
2009. dec. 28. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami Veletek történt, részvétem :(

Elvileg a szoptatás ill. azok a hormonok, amik a tejtermelést serkentik csökkenthetik a teherbeesés lehetőségét. A tapasztalat viszont az, hogy gyakran az is megesik, hogy valaki teljes bedobással szoptat és mégis teherbe esik, tehát ez egyedi. Lehetséges, hogy először a lelkednek kellene teljesen meggyógyulnia ahhoz, hogy nyitott szívvel fogadhasd a következő babádat.

2009. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az is nagyon nehéz mikor más évekig küzd az áldásért, de persze tényleg nem egyforma súlyú. Viszont mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, és ez így normális. Hisz minden csak viszonyítás kérdése. Kislányom elvesztése óta rendesen átértékeltem a világot, hisz az addigi nagy problémáim hirtelen eltörpültek. De adja Isten, hogy keveseknek kelljen ilyet átélnie.
2009. dec. 28. 14:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, a kommentedet csak az után olvastam, hogy a válaszomat megírtam (2.)

Tudom mit érzel azzal kapcsolatban, hogy a veszteség feldolgozásához nagy erőt kaphatnál egy új terhességgel, nekem vetélés után volt ilyen érzésem. De terhes én is csak akkor lettem, amikor belenyugodtam a veszteségbe és már nem volt annyira nehéz a szívem.

2009. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez egy borzasztó csapás az élettől, és nagyon sajnálom!

Menj el a jövő héten a nőgyógyászhoz és csináltass hormon vizsgálatot. Az a legtisztább és, ha hiba van, akkor kezelik és nem telnek a hónapok, úgy hogy nem biztos, hogy sikerűl a teherbe esés. Ha van még tejed attól teherbe lehet esni.

Mi történt a babáddal?

2009. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Súlyos szívfejlődési rendellenesség.
2009. dec. 28. 14:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzel, hogy a tesó segítene a lelkeden, akkor kívánom Neked, hogy minél elöbb sikerűljön! Én ugyan így tennék. (2-ik 14.44)
2009. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is borzasztó ami veled történt együttérzésem!!! :(

Értem hogy egy baba úgy érzed segítene.

Nem biztos hogy magas a prolaktin szinted, márhogy annyira magas lenne hogy emiatt ne ess teherbe, szerintem csak próbálkozzatok tovább.

Leírom az én esetemet persze tudom ez azért más valamennyire.

Nos én szoptattam a fiam 12 hónapos koráig akkor ő mondott le róla. 1 hétig még fejtem hogy ne gyulladjon be a cici, de utána hozzá se nyúltam már.

Ezután kezdtünk próbálkozni a kistesóval. Hónapokig nem sikerült, és én is ha megnyomtam a mellem még jött belőle a tej (de ez csak annyit jelent hogy emlékszik a szervezet a szopiztatásra).

Végül 10 hó múlva estem teherbe (de ekkor is még jött a tej kicsit) és a terhességet végigkísérte ez az előtej szerű vmi (ami első terhességemnél egyáltalán nem is volt).

Ja és ez 2 clostis hónap UTÁNI "tiszta" gyógyszermentes hónapban történt, akkor fogant a lányom, és az UH-n látszott a petefészken még 3 tüsző ami ott várakozott ( a closti okozta valószínű de megrepedni mégsem tudtak).

2009. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. Akkor ezért nem aggódok tovább.
2009. dec. 28. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!