Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fájdalomcsilla...

Szoptatás alatt fájdalomcsillapítók . Ki mit szed lázra fájdalomra szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerit a rubophent szabad szedni de az nekem semmit nem enyhített. Magas láz miatt háziorvoshoz mentem és ő azt mondta algopyrint szedhetek de optalgint irt fel. Erre már csak akkor jöttem rá amikor kiváltottam és nem algopyrint adtak. Mi külömbség van a 2 gyógyszer között? A tájékoztatóba az van irva hogy szoptatás alatt nem szabad szedni és 48órára fel kell függeszteni. Bár ez az algopyrines papíron is rajta van. Ha a leírás szerint nem szabad akkor miért irta fel a doki? Szedett már valaki optalgint szoptatás alatt? Ki mit javasol? Most vegyem be vagy sem? A dokit nem szeretném egyenlőre felhívni hogy akkor most mit csináljak mert nem akarom én kioktatni amikor ő a doki.
2013. márc. 5. 11:12
 1/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
paracetamol tartalmút lehet szedni, nekünk a kórházban szülés után algopirint osztogattak, itthon néztem én is a tájékoztatóban hogy nem lett volna szabad, mégis mindenki azt ette marékszámra. Átmegy a tejbe persze, de 1-2 szemtől nem lesz baja a babának.
2013. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász azt mondta,hogy Algopyrint és Panadolt szedhetek,ha beteg vagyok,vagy ha fáj valamim.

A múlthéten volt egy szájsebészeti műtétem,nagyon fájt,akkor kérdeztem rá,és mondta hogy ezeket szedhetem.

Be is szedtem.Nem volt semmi gond belőle.

2013. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Panadol.
2013. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Panadol extra, vagy ha nagyon fáj akkor voltaren, spinal utáni fejfájásom lett és a kórházban ezt adták.
2013. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dorka6 ***** válasza:
Ha valóban feltétlenül szükséges szoptatás alatt az ibuprofen tartalmú készítmények (Algoflex, Nurofen, Advil stb.) szedhetők, ha az édesanyának nincs más olyan betegsége, ami miatt ezt a gyógyszert nem szedheti, mivel csak nagyon kis százalékban választódik ki az anytejbe. Ezek lázcsillapításra és fájdalomcsillapításra is alkalmasak. Ha csak paracetamol (Panadol, Rubophen) van otthon, szükség esetén azt is be lehet venni.
2013. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!