Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok vérveszteségtől szülésnél,...

Sok vérveszteségtől szülésnél, lehet oka hogy kevés a babámnak a tejem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Nekem olyan kevés vérem volt, hogy transzfúziót kellett kapnom. De kérdéses volt, hogy becsöpögtetik-e, mert tejlázam lett úgy bedurrantak a melleim. Persze mindenkinél más a kiváltó ok. Ajánlom neked a sok pihenést, rendes táplálkozást, sok folyadékot (napi 4-6 liter) és emellett az urtica urrens ch5-öt. Én ezt csináltam/ettem/szedtem, nekem bevált. Az urtica patikában kapható homeós bogyó, egy doboz kb. 1 hétig elég és 700,- Ft körül van. Próbáld ki, nem veszítesz vele semmit! Ja, meg minél többet rakd cicire a babád!


Sok boldogságot nektek!

2009. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, én sok vért vesztettem, vért is kaptam (először, nem akartam, hogy adjanak), de mondta a doki, hogy nem fogok tudni szoptatni, emelett a szerveknek, izmoknak sem jó. Úgyhogy kaptam vért.

6 hónapja szoptatok

2009. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon kivéreztem, 77 g/l volt a haemoglobinom szülés után. Nem kaptam transzfúziót, mert az ellenanyagszűrésem pozitív lett a terhesség alatt, és emiatt nem akarta az orvos a trafót. A vas tablettát nagy dózisban kezdtem el szedni, 6 hét alatt 120-ra ment fel a hemoglobinom.

Én is aggódtam, hogy nem lesz elég a tejem, ezért szülés után biztos ami biztos, homeós bogyókkal próbálkoztam és persze döntöttem magamba a folyadékot.

Szülés után 2 hétig nagyon ramatyul voltam, de nálam a tej mennyiségére nem volt hatással az anémia. Persze mindenkinek másképp működik a szervezete.

Szerintem a sok folyadék, vaspótlás és a megfelelően összeállított étrend segíthet. És persze a tejserkentők és a gyakori mellre helyezés.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2009. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!3 hónapja szültem és nagyon rossz vérképpel szintén 50 es hemoglobinnal.Vastablettát éa elevitzet kell szednem mert nem kértem a transzfúziót!A tejem nagyon nehezen indult be most hogy javul a vérképem több a tejem is!!!Elevit és én nekem Maltofer ami segitett!!
2009. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annak, hogy kinek mennyi a teje nincs összefüggésben se a szüléssel, se a vérmennyiséggel. Ha kevés helyes táplálkozással, bő folyadékbevitellel és különböző tejserkentő vitaminok teák segítségével növelhető az anyatej mennyisége. A napi 6 liter folyadék, rengeteg leves ajánlott ilyen esetben.
2009. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!