Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van összefüggés? Nagyon...

Van összefüggés? Nagyon vérszegény vagyok és a terhességem alatt is vasat kellett szednem és még most is. Szülésnél sok vért vesztettem. Lehet, hogy ezért kevés a tejem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sztem összefüggés.Én mindig vérszegény voltam-90-es hemoglobinnal-,plusz vashiányos,de 7 évig szoptattam,4 gyereket,harmadszorra ikreket.Mindegyikük 6 hónapig csak anyatejes volt,az ikrek is.(Szülések után vért is kaptam.)
2010. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem lehet. Én szülésnél vért is kaptam, a nőgyógyászom a hat hetes kontrollon csodálkozott, hogy szoptatok. Nagyon sokára jött meg a tej, be is sárgult a baba.Kitartó szoptatással (akár óránkénti mellre tétellel), a kicsi 3 hónapos korára lett elegendő tejem. Szedtem én is vasat.
2010. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném. A terhességek alatt én is dupla adag vasat szedtem és a szülés után is szednem kellett pár hónapot. Ennek ellenére mind a két gyerekemnél volt/van annyi tejem, ami a saját babámnak kell és egy kevés a mélyhűtőbe. Akinek nagyon vészesen rossz a vérképe, annak injekciózásra kell járnia, úgy kapja a vasat. A vason felül gondolom szedsz kismama vitamint is. A több tej érdekében a tanácsaim: igyál sok, napi 2-3 liter folyadékot, nyáron ennél is többet, egyél tápláló, minőségi ételeket, pihenj amennyit tudsz és minden szoptatás után fejjél, akkor is, ha csak pár csepp az eredmény. Én elejében, amíg ki nem alakult a kereslet-kínálat egyensúlya, addig gyakran, akár 1-2 óránként, igény szerint szoptattam, nem adtam tápszert. De ehhez kellene a védőnő szakértelme és támogatása, nekem nagyon jó védőnőm van. A második babánál már tapasztaltabb voltam, akkor már nem kellett a segítség.
2010. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
08:25-ös válaszoló!Írtad,hogy besárgult a babád,milett vele?kellett őt kórházba vinni?
2010. febr. 10. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is vérszegény voltam, szülés után 2 egység vért kaptam, mert sok vért veszítettem (szülés után 2 nappal 19 volt a haematokritem)

Mondta a doki, hogy ha nem kapok, akkor az a szoptatásra is rossz hatással lenne.

Kaptam és 11 hónapja szoptatok

2010. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még a kórházban besárgult.Így pár nappal később jöttünk haza, Kapott antibiotikumot, kék fényezték, pótoltak tápszerrel, teával+ szoptattam.
2010. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!