Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 7 hónapos babám alig akar...

A 7 hónapos babám alig akar már szopni. Nem akartam tápszert adni neki, de ilyen esetben kellene, ugye?

Figyelt kérdés

Már csak reggel és este szopik és napközben is persze igény szerint. Más innivalót nem nagyon fogad el, így ez a szomjoltó is napközben.

De méregettem egyik-másik evését és nagyon kevés! 80-100 g egy 7 hónaposnak! Kevésnek tartom.

Lenne több, de már szórakozik, piszkál, leskelődik minden felé.

Pótolnom kellene ugye?

Persze amíg csak tudom, vagyis amíg csak elfogadja, addig szoptatom. De nem túl erős baba (7300 g) így ráférne több is.


2013. febr. 13. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Az én 7 hónaposom is ennyit eszik, nem kell mindenkinek 2 dl-t enni alkalmanként. HA megvan naponta a 500ml tejalapú, akkor semmi gond.


Én a helyedben nem pótolnék tápszerrel. Adj akkor neki tejpépet, ha kevesled amit eszik, de ha pótolsz tápszerrel, még ennyi tejed se lesz, és valószínűleg a tápszerből sem kér majd többet.

2013. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Megpróbálom még gyakrabban mellre tenni.

2013. febr. 13. 10:29
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk ezt tanácsolta a gyerekorvos, mert nem akarja a hozzátáplálást: délelőtt eszik pár kanállal és ennyi, csak a cici. Éjszaka többször kelt, ezért (fél 6 körül szopizik és fürcsi után fél 9 körül) 7 körül kap 100-120 ml Sinemil pépet olyan sűrűn, hogy cumisüvegből kijöjjön. Igény szerint szoptatott baba, ezért csak a Tommee Tippee-s üveget fogadja el, azóta 2-3alkalommal kel éjjel, jön a fog is.....

Szóval, ha 6 hónapos korára megduplázta a súlyát, nem veszít vagy stagnál, minimálisan is de hízik, akkor nem kell foglalkozni vele, minden gyereknek más a tempója! Erőltetni nem szabad az evést, az sokszor károsabb.

2013. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.

A Tommee T cumit fogadta el ez az enyém is.

A súlya nagyon lassan emelkedik, de tényleg nagyon lassan.

2013. febr. 13. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem baj ha lassan, a lényeg, hogy emelkedik:) A fiam 7 hónaposan alig volt nagyobb (7400g) 1 évesen 9,1kg, most 4 éves, 16kg - tehát tök átlagos:)
2013. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha úgy érzed, hogy éhes, adj neki tápszert. Inkább kapjon azt, minthogy szenvedjetek a szoptatással. 7 hónaposan az anyatej már nem életbevágó, a tápszer pedig nem ördögtől való. Neki is jobb, ha nem görcsöltök rá, neked meg méginkább. Nem olyan megterhelő a váltás, mint ahogy gondolod. Ugyanennyi idős volt a kisfiam, mikor átestünk rajta, akkor már 2. hónapja kellett rendszeresen szoptatós tea vagy bogyó.
2013. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xStefix ***** válasza:
76%

Csak annyi a gond, hogy lassan hízik? Ez önmagában még kevés a tápszerhez, legalábbis ennyi infóból és ennyi idősen.

Ne aggódj, szerintem nincs itt probléma. Ha a babád eddig se volt egy "kislabda", akkor ő ilyen típus valószínűleg, és ennyi. Én nem piszkálnék bele az anyatejes bélflórájába se táppal, se tejpéppel (ami szintén tápszer!), hanem szoptatnám tovább, ahogy ő jelzi. Önbizalom! ;)

2013. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 fmacs válasza:

Rosszkedvű? Látványosan éhes? Akkor igen. De csak súly miatt nem érdemes tápszerrel kiegészíteni.


A gyerekorvossal mindenképp érdemes megbeszélni a kérdést, hiszen lehet, hogy csak egy kis önbizalomnövelés kell, azt meg tápszer nélkül ő is megadhatja.

2013. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem rosszkedvű, nem éhes, szépen eszik mindent 180-200 g közötti mennyiségeket.

Nem idegenkedek annyira a tápszertől. Az első gyerekem tápszeres volt, alig tudtam szoptatni.

2013. febr. 13. 12:48
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell az a tápszer,főleg,ha van tejed.Az enyém most 9 hónapos,ugyanezt kezdte csinálni szoptatáskor,mint a tied,vagy 2-3 hónapja,minden eltereli a figyelmét,minden kis zaj,fény érdekesség,én már szoptatáskor kitiltottam a szobából mindenkit,kikapcsolok mindent,kis nyugalmat teremtek neki,így jobban szopik,amúgy meg éjjel bepótolja.Meg olyat is csináltam,h lefejtem és kiskanállal odaadtam neki,mert úgy megitta,közbe játszott,tudom ez elég macerás,de mindenkinél más válik be,a súlyával sztem nincs gond,mennyivel született?
2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!