Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ennyi volt? A 6 hónap szoptatá...

Ennyi volt? A 6 hónap szoptatás hiú ábránd marad?

Figyelt kérdés

Pár napja lettek 3 hónaposak az ikreim. Egy héttel ezelőtt az esti szoptatásnál kénytelen voltam hozzátáplálni fagyasztott anyatejjel, mert hirtelen nem volt nekik elég, de ezt a helyzetet 3 napon belül meg tudtam oldani azzal, hogy újra elkezdtem fejni.

Ma újra visszatért a probléma, de már napközben. Nem tudom, hogy mit tehetnék még, kérlek segítsetek!!!

Amit az elmúlt 1 hétben már bevetettem és alkalmazok azóta is:

napi 4-5 liter folyadékot iszom

Mecsek teát iszom (a Laktoherbtől hasfájósak lettek a babák)

minden szoptatás után fejek (ma eddig kb. 20 ml-t sikerült) :(

igény szerint szoptatok és először mellre teszem őket, csak utána adok hozzátáplálást, ha nem nyugszanak meg

minden másnap madártejet eszem...


Mit tehetnék még? Nagyon el vagyok keseredve...


Előre is köszi a válaszokat!


2009. szept. 14. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Tojásos leves, jó erős pipi leves, disznó leves, gyümölcsök minden mennyiségben: alma, őszibarack, szőlő, stb.Ja, és én még esküszök a csokiskekszre!Olyan édes volt tőle a tejem!Igaz rámszaladt 2 kg, de megérte!
2009. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy a babák 1-2 óránként szopiznak, tehát gyakran vannak mellen.

Pár napja kezdtem el szedni a Cerazette-t. Ugye ez tutira nem befolyásolhatja a tejtermelést?

2009. szept. 14. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem ami most bejött az az urtica urens.péntek óta szedem,azóta nincs gond a szopival,remélem így is marad..
2009. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó:ja és ekkor állítólag növekedési ugrás van,úgyhogy ne add fel!!!
2009. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még így is szerencsés vagy, mert két babát tudtál eddig szoptatni. Én az egyszem fiamat is alig, alig. :(
2009. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is küzdöttem az elegendő tejért a most 8 hetes babámnak. Napi 100-150 ml tápszerpótlást mára sikerült megszüntetni. Sokmindent próbáltam végül az én receptem a következő lett: Sok folyadék, naponta egy üveg alk. mentes sör, HIPP szopitea+Hipp táplálékkiegészítő szoptatós kismamáknak, és eset+ éjjel fejés. (végigalussza az éjszakát).
2009. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem nagyon valószínű, hogy növekedési ugrotok.

Amit szerintem tehetsz még: továbbra is igény szerint szoptasd őket, akár a korábbinál gyakrabban is. Próbáld meg, hogy nem fejsz minden szopi után (pláne, hogy ígyis gyakran esznek és ha ugrotok, akkor alapból van némi tejhiány, tehát nem lesz mit fejni), hanem fennmaradsz késő estig és pár órával az ő elalvásuk után mindkét melled kifejed, illetve a hajnali vagy reggeli szopi után, ha úgy érzed, hogy maradt még benne. A lényeg, hogy mindig kiürüljön. Ha eddig nem tetted, akkor szoptasd őket éjszaka is, az nagyon jól serkent!

Egyébként nagyon ügyes vagy, hogy eddig is szoptattad őket, le a kalappal! :)

2009. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!