Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a 3 hetes babám óránként...

Ha a 3 hetes babám óránként eszik, az nem gond?

Figyelt kérdés

Attól félek hogy kevés a tejem,ezért kéri ilyen gyakran.ma 3hetes majdnem 1kgot hízott,tehát fejlődik rendesen a kis gombóc:)

Csak nem értem hogy miért van ez...


2013. márc. 19. 14:38
 1/9 eszo ***** válasza:
95%

semmi gond..én annyiszor adtam neki, ahányszor kért..volt hogy 20 percenként is evett még 1,5 hónaposan is.

én elfelejtettem az órát meg a mérleget is..teljesen a lányom igénye szerint szoptatok..nagyon szépen gyarapszik.

most volt 3 hónapos, ma mérték 7060 gramm ( 3840-el született )..úgyhogy szerintem nyugodtan csináld így!

2013. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Szia vagy a tejed kevés de amúgy nem feltétlen csak lehet, hogy elalszik cicizés közben és nem eszi meg azt a kellő mennyiséget egyszerre amit kéne...
2013. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy kilót hízott, nem lehet kevés a tejed:)!

Pusztán arról van szó, hogy egy ilyen fiatal csecsemőnek nagyon pici még a gyomra, hamar emésztődik az a kis anyatej, ami beléfér:).

2013. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs ezzel, enyém is ezt csinálta ilyen idősen.


Azért van ez, mert:

- nagyon pic a gyomra, így kevés tejci fér bele

- a tej könnyen emészthető táplálék, hamar kiürl a gyomorból

- nemcsak az éhségét csillapítja, hanem a szomját is.

- reflexét, szopizási igényét is így elégíti ki

- a tej nyugtató hatású (is)


Enyém még 2 és fél hónaposan is ezt csinálta, pedig napi fél liter többletem volt, amit lefejtem, és vitték a tejgyűjtők. 3 hónaposan is csak 2,5 órára csökkent ez az idő.

Ne aggódj! A tej rengeteg mindenre "jó"! Ez így rendben van, mad idővel csökken a gyakoriság...

2013. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
4- es vagyok. Se az órát, se a mérleget ne figyeld, nyugodtan alkalmazkodj a babához.
2013. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
72%
3 hetesen van egy növekedési ugrás, ami erről szól, semmi gond nincs ezzel :) ha ilyen szépen hízik akkor nem kell aggódnod. Ahogy nő és egyre nagyobb lesz a gyomra, egyre kevesebb időnként kell majd etetned.
2013. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Enyem 3 honapos es szinten orankent szopizik. Adj neki, amikor ker. Ezzel megalapozod a koztetek levo kapcsolatot es bizalmat epitessz benne, tudja, hogy rad szamithat. (persze megertelek, ez nonstop - nekem is :)
2013. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igazából csak azért okoz problémát mert van egy nagyobb 3,5 évesem is aki nem nézi jó szemmel hogy a kistesó folyton rajtam lóg...
2013. márc. 19. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

ez mind igaz lehet, amit elottem írtak..nálunk még a mellretétellel is gond lehetett, mert nem nagyon kortyolt, tej volt boven, folyt mindenfele, de a kicsi nem tudta kiszivni...szintén van egy nagyobb gyerkoc is, aki nagyon rosszul élte meg (és én is) az egész napos végtelen szopikat. kb 3 hetesen kezdte nekem a kicsi, 2 hétig kínlodtam, ezalatt a 2 hét alatt fogyott..végén oda jutottam, hogy lefejem így végre jollakattam a kicsit és van idom másra is. és szépen nodogel.


ha továbbra is szépen "hízni" fog a baba, akkor valoszínuleg nem ez a gond, hanem valmi a korábban felsoroltak kozul.

2013. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!