Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokmagvas müzli (tehát nem...

Sokmagvas müzli (tehát nem puffasztott cukrozott hanem magvak, aszalt gyümölcsök) okozhat allergiát v hasfájást a babának?

Figyelt kérdés
felejtsem el míg szoptatok?rengeteg benne a tápérték,vitamin és segítene a székrekedésemen is. Terhesség alatt nagyon jó lett tőle a vérképem de most már a picire is gondolnom kell.
2013. márc. 20. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen gyümolcsök vannak benne. Aprómagvas gyümölcsök nem ajánlottak szoptatás alatt. Attól függ, milyen gyümölcsök vannak benne.
2013. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krisztivan ***** válasza:
Sajnos neked kell kitapasztalnod,hogy mit bír a picid gyomra.Van amit nem ajánlanak alapvetően,de pl. a fiam bírta a káposztától kezdve a babon át bármi füstöltet is.Nála a padlizsánkrém verte csak a biztosítékot:-) Előre nem tudhatod.Egy kicsit egyél abból amit akarsz és ha minden rendben akkor jöhet következőre is.Ha fáj valamitől a baba hasa akkor kis adagtól is fájni fog.Én legalábbis így tudom:-))
2013. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatják.

Mitől van székrekedésed? Arra amúgy a gyümölcsbefőtt is jó, de magát az okot jó lenne megszüntetni.

2013. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dorka6 ***** válasza:
100%
Ha mindketten egészségesek vagytok, szerintem nyugodtan megpróbálhatsz müzlit enni és minden mást ami jól esik Neked és táplálónak, egészségesnek érzed. Ha a babának panasza van (hasfájós,feltűnően síróssá vált, stb.), akkor érdemes csak azt az ételt elhagyni, ami a gondot okozta.
2013. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Igen, az aprómagvas gyümölcsök és a magok egy része is okozhat ilyesmit, ha a babád érzékeny rájuk.


Ha ragaszkodsz a müzlihez: Mivel itt több kockázat is van, szerintem kezdd el egyesével kipróbálni a müzlid összetevőit, hogy lásd, okoz-e valamelyik problémát. Ha nagyon sok összetevője van, akkor mondjuk csak a legkritikusabbakat próbáld legalább, hogy azokat kiszűrd. Vagy vegyél egy olyan fajta müzlit, amiben csak magok vannak, így a gyümölcsöket ki tudod kerülni.

De ha nem ragaszkodsz a müzlihez: Próbálj más módon székletet hajtani, pl. lenmaggal, szezámaggal, görögszénamaggal, vagy szilvalekvárral, őszilével stb. A vérképed rendbetételéhez pedig átmenetileg szedhetsz terhes multivitamint is, ez egyébként se árt ilyenkor. - Aztán ha már nagyobb a babád, visszatérhetsz a müzlire.

2013. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!