Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fájhat újra a bimbóm...

Mitől fájhat újra a bimbóm pár hónap szoptatás után?

Figyelt kérdés
Az elején ugye fájt de ez természetes. Aztán rendbe jött és ment a szopi fájdalommentesen. Most pár napja megint fáj, nem vésze de nem kellemes. 5 hónapos a babám. Ugyanugy kapja be mont eddig.
2013. márc. 23. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom kb. 3 hónapos kora óta fáj megint úgy, ahogy te is írod, nem vészes, de nem kellemes.


Én azt gondolom azért, mert nincs már annyi és türelmetlenebbül, erősebben szívja, de ez csak találgatás.

2013. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Lehet igazad van mert pár napja tépi a bimbómat.még nincs foga de ráharap és húzza, eléggé fáj. De nem tudom miért csinálja ezt. Lehet tényleg kevesebb lenne a tej? Hozzá kéne már táplálnom?
2013. márc. 23. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg fog jönni? Terhes vagy? Jön a foga? Ezek lehetnek általában.
2013. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dorka6 ***** válasza:
100%
Látszik valami a bimbódon? Mikor fáj? Mikor múlik el? Ezeket érdemes lenne tudni. Amikor harapdál a baba, meg lehetne próbálni határozottan rászólni, hogy "nem szabad!", és kihúzni a melledet egy fél percre a szájából. Akár ez a harapdálás okozhatja a fájdalmat, azért ezt semmiképp sem kéne engedni. Akár egy kibújni készülő fogacska is okozhat ilyesmit. Hogy biztosan elég-e amit eszik a baba, onnan tudhatod, hogy megfelelően gyarapszik-e a súlya, van-e 5-6 pisis pelenkája naponta és 1-2 kakis, bár ha csak szopizik a kaki lehet ritkábban is. Ha mindez rendben van biztosan nem kell aggódnod, és akkor valószínűleg nincs szükség pótlásra. Ha szopi után anyatejet fejsz a melledre és hagyod rászáradni, esetleg lanolinnal is bekened, nagyon sokat segíthet.
2013. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem látszik semmi, kicsit pirosabb.amikor bekapja akkor fáj, ahogy az elején volt. Meg ha húzkodja. Sok pisis pelus van. Kaki csak 2-3-4 naponta. De eddig fekve ettünk, pár napja ülve etetem a karomban, lehet azért?
2013. márc. 24. 09:56
 6/11 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy a pózváltás nem tetszik neki.

De az eddigieken túl az is lehet még, hogy túl erősen jön a tejed, vagy éppen hosszabb időbe telik, amíg megindul a szopi elején (ez normális jelenség). Vagy már nincs annyira türelme kivárni, amíg a tej hátsó része is kiürül (ez is okés). Vagy nagyon érdeklődő lett és szopi közben eltekereg, "akrobata" mutatványokat végez. :)

2013. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt mindig érzékeny ha hosszabb ideig szopizott és felázott kicsit a bimbóm. De ez csak 1-2 napig.
2013. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet a szoptatási póz megváltoztatásától is. Lehet, hogy te észre sem veszed, de elég, hogy egy kicsit másként helyezkedik el a szája a bimbóhoz képest, és már nem ugyanúgy harap rá, vagy nem ugyanolyan tempóban jön a tej, és ettől türelmetlen lesz.Ha a fekve szoptatás bevált, nem tudjátok ugyanúgy csinálni?
2013. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dorka6 ***** válasza:
Megpróbálhatnád a babát leszoktatni a bimbó húzkodásáról, ahogy már korábban írtam. Próbáld váltogatni a szoptatási pozíciókat, kenegesd anyatejjel és lanolinnal a bimbót, és figyelj rá, hogy mindig jó mélyen kapja be! Ha nem sikerül, inkább kezdjétek újra! Remélem így minél előbb túl leszel a kellemetlenségeken! Ha a súlya is gyarapodik a babának, akkor biztosan nem kevés a tej. A pisis, kakis pelenkák teljesen rendben vannak, ahogy írod.
2013. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor fájdult így meg, mielőtt megjött. Az elsőnél én sem tudtam mire vélni, újra elkezdtem kenegetni Purelan mellbimbó védő krémmel. Jobb is lett egy kicsit, de aztán megjött, és utána már nem fájt. Azóta is innen tudom, ha közeleg.
2013. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!