Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történt, megutáltam a...

Mi történt, megutáltam a szoptatást? SOS?

Figyelt kérdés
Segítsetek könyörgöm! A kislányom 6,5 hónapos,igény szerint szoptatom mióta megszületett. Egyik napról a másikra úgy érzem megutáltam a szoptatást. Egész éjszaka csak szopizott,nem aludt,ha elvettem a cicit,rugdosott,tépte a hajam,sikongatott,én meg már nagyon nagyon ki vagyok merülve. Jön a foga is,de már van egy foga,azzal nem volt ilyen vészes,de már nem tudom mi van velem,sírhatnékom van,amikor megint a cicit kéri. Hogyan lépjek túl ezen,szeretném szoptatni egy éves koráig a lányom,főleg,hogy tápszert soha nem fogad el( kellett volna pótlás,de inkább éhes maradt) Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve,mert ha csak rágondolok a szoptatásra kiráz a hideg,pedig eddig imádtam,hogy szoptatom.

2013. ápr. 3. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
próbáltad a dentinox gélt, én be szoktam kenni neki az ínyét és megnyugtatja elalszik.
2013. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor az első foga jött,próbáltunk sok mindent,de nem használt,egyedül a Panadol baby éjszakára. De azt csak akkor kap,mikor fáj neki nagyon. Eddig még nem láttam rajta,hogy nagyon fájna neki,de másra nem tudom fogni ezt a hatalmas mennyiségű cicizést,mint a fogzásra.
2013. ápr. 3. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

és fejlődésbeli ugráskor is lehet ez.

nálunk is volt mind3 gyerekkel ilyen nem alvás, de csak 1-1 éjszakát, többet nem nagyon.

fejlődik a baba, fel kell dolgozia a kis agyának a sok információt, csoda, hogy nem tud éjjel aludni?

2013. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nekem nem azzal van a bajom,hogy nem alszik :( Hanem,hogy megutáltam a szoptatást Erre nem tud valaki valami segítséget,valami tippet,mit tegyek? Aranyosak vagytok,hogy válaszoltok,de eddig nem a kérdésre válaszoltatok én meg kétségbe vagyok esve már!
2013. ápr. 3. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Szegény:(. Rossz lehet most neked, mégis azt gondolom, hogy nem magát a szoptatást utáltad meg, főleg, ha eddig minden rendben volt(tehát tudod, hogy jól működtök együtt), hanem a fáradtságot, nemalvást, a kicsi megváltozott viselkedését.

Nincs ezzel semmi baj, az anyukák nagy része átmegy ilyen hullámvölgyeken.

Ami a dolog hátterében állhat, hogy a fogzás, mozgásfejlődés, növekedési ugrás, akár kezdődő szepaszorongás miatt borult az eddigi rend és a kicsid ezek miatt "elfelejtett" szépen, helyes technikával szopizni. Sok türelemmel túl tudsz rata jutni.

Fontos, hogy amint érzed, hogy nem teljesen rád figyel szopikor, enged a vákuum, mocorogni kezd, azonnal vedd el a cicit és csak akkor add vissza, ha lenyugodott, nagyra nyitotta a száját és rád "figyel". Lehet, hogy pár napig játszani fogjátok ezt, de rá fog jönni a kicsid, hogy akkor van szopi ha szépen csinálja:). Arra figyelj ilyenkor, hogy ne kiabálj rá, ne hirtelen szisszenj fel, nehogy megijedjen és sztrájkoljon(ezt azért írom mert írtad, hogy tovább szeretnéd szoptatni).

Túllépni a fenti technikai dolgokon kívül úgy tudsz, hogy amennyit lehet pihensz, amikor nappal alszik aludj te is, egyél és igyál rendesen(ezt csak azért írom, mert tudom, hogy sokszor kimerülten elfelejtődnek ezek az alapvető szükségletek, ami viszont tovább fokozza a frusztráltságot).

Ha lelki támogatásra is szükséged van, vagy jól esne szakértővel beszélgetni erről, akkor nyugodtam keress el egy szoptatási tanácsadót, sokat segíthet:)!

2013. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne essél kétségbe. Természetes reakció, a tested jelzi, hogy már elég a szoptatásból, lehet el is fogsz apadni. Mivel már abban a korban van, hogy elkezdheted a hozzátáplálást, ez nem is egy rettenetes probléma. Nincs ebben semmi megvetendő, nem vagyunk egyformák. Ha nem tudod 1 éves koráig szoptatni, akkor is fel fog nőni és egészséges lesz. Ne hadakozz a természettel, tedd túl magad rajta, mindenkinek jobb lesz ha nem görcsölsz ezen, nem kell másokhoz hasonlítanod magad. Ha éhes lesz, akkor előbb utóbb úgyis el fogja fogadni a tápszert meg egyebet. Nem fog éhen halni. Ettől nem vagy rossz!!!
2013. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet a szoptatási tanácsadóknak van valami ötletük ilyen esetekre is.

Nekem is volt hasonló érzésem, mindig azt mondogattam magamnak, ezek az alkalmak nem tartanak örökké, lehet már csak pár hónap és soha többet nem fogja akarni a cicizést, tehát vissza nem térő alkalmak egyike, amikor akarja a szopit, és hogy ezzel hozzásegítem őt az egészséges testi és lelki fejlődéshez, mert erre szüksége van.

Tudom, fárasztó a 24 órás szolgálat, a fiam is fogzik, éjjel akár 6-7 alkalommal is szopizik...

2013. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krisztivan ***** válasza:
52%
Szerintem elfáradtál,de elég sokáig bírtad az igény szerinti szopit.Lehet az lenne mindkettőtöknek a jobb(találgatok)ha bevezetnél bizonyos időközönkénti szopit.2 óra vagy 3 óra után van csak szopi.Ha esetleg rendszer lenne benne.Én ezt csináltam igaz sokkal korábban(3 hós volt a fiam) és nekünk megoldódott az állandó cicin csüngés.Elkezdheted a hozzátáplálást is.Újfajta íz,érdekes textura és lehet a babád is jobban veszi az akadályt:-) Jó anyuka vagy és odafigyelsz a kicsidre:-)) "csak zárójelbe jegyzem meg:utáltam szoptatni,de mivel sikerült rendes mederbe terelnem a dolgot,így 11 hónapos koráig szopizott".
2013. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat =) Kitartok és próbálok pihenni. Lehet,hogy tényleg inkább erről van szó. Csak olyan rossz érzés,hogy szegény babámnak ez jó dolog,én meg elkezdtem tőle irtózni :(
2013. ápr. 3. 11:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! azt írod,nem azzal van bajod,h nem alszik,hanem hogy megutáltad a szopiztatást a viselkedése miatt...a kettő viszont szerintem összefügg,mert ha valamivel jobban aludna,akkor nem lógna rajtad éjszaka,nem kéne tőle megvonnod a cicit,mikor alszik.nekem legalábbis így jön le a dolog.ha szerinted a foga miatt van fent sokat,mert eddig nem volt ilyen gond ,akkor arra kell megoldás,szerintem ezért írtak erre tanácsokat.nekem nagyon jól bevált a borostyán nyaklánc...majd azért írj,h javult-e helyzet.nagy türelem kell,az biztos.mikor leültök,h szopi,próbálj teljesen lenyugodni,kikapcsolni minden aggodalmadat,ne stresszeld magad már előtte,úgy te sem kapod fel olyan gyorsan a vizet...A nappali szopival amúgy minden okés?
2013. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!