Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mást is frusztrál a kizárólago...

Mást is frusztrál a kizárólagos anyatejes táplálás?

Figyelt kérdés

Vajon elég- e neki a tej, mikor szeretne legközelebb cicit stb.

Nem merek elmozdulni nagyon otthonról, mert nehéz megoldani a szoptatást főleg télen a sok ruha miatt. Inkább nem megyek sehova, vagy egyből szopi után ( posta, bolt, patika stb.)

Kb. 2 óránként kerül mellre nap közben 20-30 percig igényli, és marad 1,5 óra a következőig, de előtte még pelust is cserélek. Szoptatni sok helyen nem lehet diszkréten, fél éves, minden elvonja a figyelmét. A kocsi pedig télen hideg, nyáron forró.

Mást is idegesítenek ezek? Már alig várom, hogy 1 év körül legyen és kirándulhassunk, állatkertezhessünk 5 évesemmel együtt nyugodtabban.


2013. márc. 22. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Már nyugodtan elkezdheted hozzátáplálni és akkor nem kell elvonulni erre arra.
2013. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, 6 hónaposan egyrészt itt az ideje a hozzátáplálásnak, másrészt ki kell, hogy alakuljon a napirend.

Egyébként meg mi a hozzátáplálás előtt is ugyanúgy csavarogtunk, a diszkréciót pedig mindenhol meg lehet oldani, még ha nem is tűnik egyszerűnek. Soha nem éreztem kényszernek, kellemetlennek a kizárólags igény szerinti szoptatást....

2013. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem éreztem annak. Nem tart örökké ez az időszak és sok helyen félre lehet vonulni és nyugalomban szoptatni, mondjuk a fiam ennyi idősen 5-10 perc alatt lezavarta a szopizást. 8,5 hónapos, de csak 7 hónaposan fogadta el a pépeket, azóta a délelőttök jók: fél 8kor szopizik, 10körül eszik aztán csak 12-13 körül, bőven lehet csavarogni :) délután 5kor pép+szopi este 8ig, fürdésig, megint ki tudok mozdulni vele vagy egyedül :) azért neki már nem 2 óránként kellene szopiznia.
2013. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hozzátáplálást elkezdtük, de szopi után.. Napirend is van. A helyzet az, hogy otthon is el kell vonulnom vele 2 hónapja, mert elvonják a figyelmét a családtagok, tv, még az ajtócsukódás, vagy ma az erős szél zúgása. Kiköpi a cicit, és hallgatózik, majd újra szív 2-3-at.
2013. márc. 22. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettővel kínlódás volt. Alig vártam a hozzátáplálást. Nem is az zavart, hogy hol szoptatok, inkább az, hogy elég-e amit kapott. A kisebbik lányom vígan elvolt minimális mennyiséggel 3 órán át is. Tovább nem mertem hagyni, hogy ne egyen. Vashiányos volt, és refluxos. Nem gyarapodott megfelelően, a pótlást pedig semmilyen formában nem fogadta el. Rémálom volt! Én is nagyon vártam, hogy nagyobb legyen.
2013. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is megszoptatnám , ő már 2. Baba, nem vagyok szégyenlős, de nem kell neki idegenben. Minden héten parázok a mérlegelésnél, hogy eleget hízott e. A nagyobb 15-16 hónapos koráig alig evett valamit, így 19 hónapos koráig mértem, utána hagytam fel vele, mondván ha éhes, egyen. Még most is elképesztően keveset eszik, de nem sovány.( nem is dundi)

Már alig várom,hogy ne én legyek az 1. számú élelemforrás, nagyon nyomasztó számomra. Lehet, hogy túlságosan maximalista vagyok?

Azt hiszem megélne belőlem egy pszichológus! ;)

2013. márc. 22. 14:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül a szoptatás miatt van, inkább gyerekfüggő. Nekem 7 hónapos tápszeres és már hozzátáplált lányom van. Örülök, ha annyira ki tudunk mozdulni, hogy levegőzzünk. A kollégáim is nyaggatnak, hogy vigyem be, de nem tudok kiválasztani egy egybefüggő 3 órás időszakot, amikor nincs semmi "dolgunk" (evés, alvás, kaki, stb.). A cicit még mindig egyszerűbb magaddal vinni, mint a tápszerezéshez a kellékeket. Ráadásul a lányom evése kész kataszrófa. Nem tudom útközben, vagy idegenben etetni. Biztos van olyan, ahol az anyuka bedob a táskába egy banánt és elindul a babával, de nálunk ez nem működik.
2013. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De érdekes, amit írsz! Nem is néztem még így a dolgokat. Akkor te is a kivárásra játszol! Tudom, hogy gyorsan elmúlik a babakor, meg minden. De jön lassan a tavasz, és olyan jó volt, hogy a nagyobbal már bárhova el lehetett menni.

Egyébként a cicit tényleg könnyebb elvinni, de ha nem eszik belőle, csak nézelődik, elég égő kirakott cicivel üldögélni...

2013. márc. 22. 14:51
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Én óránként szoptatok, szóval marad fél óra pihenő. Neked a 1,5 még istenes :)). Mi se sokat megyünk ki.

Sebaj, nem tart örökké - remélem ;).


Viszont tényleg annyiból jó, hogy pikk pakk előkapom és eszik, nem fintorog ízlik neki, sokkal egyszerűbb így. Ha nagyon baja van szopi és megnyugszik. Szerintem ez szuper.

2013. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 (L) Bella (L) ***** válasza:
Az én lányom most lesz 8 hónapos, kizárólagos anyatejes volt, elkezdtem hozzátáplálni, de jönni kezdtek a fogak és azóta nem eszik szinte semmit. talán egy kanállal, aztán bezárja a száját és kirúgja vagy kiüti a kezemből a dolgokat. Viszont most elég nagy ahhoz, hogy 4 órát simán kibír csöcs nélkül.
2013. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!