Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató anyukák...

Igény szerint szoptató anyukák,6 hetes babátok hányszor szopizik?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az elsö lányom igény szerint szoptattam, szinte már a korházban beállt egy rendszer, 3-4 óránként volt éhes, de akkor nagyon és szopott rendesen.


Második lányomat is igény szerint kezdtem el, de neki igénye 30 perc szopás, 30 perc pihenö majd újra kezdeni volt. Ezt csináltam kb 6 hetes koráig aztán már annyira kivoltam, hogy elkezdtem kihúzni az idöt, és kicsit napirendet alakítani. Na ez jó volt, innentöl ez lett az ö igénye is, 3-4 óránként, de sokáig tartott mire beállt.

2013. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel igény szerit szopott, őt néztem, nem az órám és fogalmam se volt sose, hogy hányszor, mennyi ideig... Kb- két-három óránként cseréltem mellet. Volt hogy közben egyszer szopott, volt hogy öt részletben...

Aztán beállt vmi rend, de elég sokáig kb. két óránként nappal azért megkínáltam és általában kérte.

2013. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
Szerintem olyan 15 alkalommal 24 óra alatt. De lehet, hogy volt több is. (Bár én sose éreztem meg a növekedési ugrásokat, annyira gyakran és sokat szopott a fiam..)
2013. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. non stop szopizott, nem is figyeltem, csak ha kérte, mellre tettem. Én sem éreztem meg a növekedési ugrásokat, jó sok tejem volt (még van is).
2013. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nálunk van olyan nap mikor reggel 6tól este 6-7ig nonstop és az éjszaka folyamán kétszer kel, 2-3 és 5-6 óra körül, nem számolom én sem, de van olyan napunk is mikor közben alszik olyan 2-3 órát, környezetem azt mondja túl gyakran eszik, biztos nem elég neki a tejcsi,remélem akkor mégis elég :-)
2013. ápr. 7. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleinte én is azt gondoltam, hogy nem elég, még a lefejtet is megpróbáltam beletukmálni este, de nem akarta. Aztán egyszer megmértük, és hízott jócskán, úgyhogy utólag örültem, hogy nem erőltettem bele még azt is, szegény tuti kihányta volna.

Szerintem kezdőként valahol mindenki kételkedik eleinte, hogy elég-e a teje.

Szerintem azért van egész nap cicin (legalábbis nekem azért volt), mert így nyugszik meg. Én ha sírt és másképp nem tudtuk megnyugtatni, cicire tettem, és ott mindig jól érezte magát. És nem utolsó sorban jót tesz a tejtermelésnek is.

2013. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 9-10 alkalommal, és kb 2 óránként.
2013. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!