Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás-etetés kérdés!...

Szoptatás-etetés kérdés! Hányszor?

Figyelt kérdés

25napos a babám!Első baba!(Jövő héten szerdán lesz 4hetes)

Most 3óránként eszik, 70-80-100ml alkalmanként, napi 8 alkalommal!Összesen napi 550-630ml között, szépen gyarapszik a súlya!

Mikor térhetek át napi pl.5x-i szoptatásra?Úgy értem, mikor lehet esetleg, hogy éjjel kihagyok egy etetést neki?

(persze ha magától nem kel fel?)

Vagy esetleg a 4óránkénti etetésre?

Kinek hogy volt?

Kaptam tanácsot, hogy az esti fürdetés után este 19-kor etessem meg, aztán legközelebb hajnali 4-kor!Ezt érdekesnek találom, mert nem sok ha kihagynék neki 2etetést is?Éhes lesz, és sztem még kicsi, hogy ennyit kihaggyak neki!Nem?Meg ennyit úgysem aludna végig...

Írjatok, praktikákat, tanácsot!


2013. márc. 23. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

ha igény szerint szoptatsz, akkor abba az éjszakai szoptatás is benne van.

éjszaka magától kel fel, vagy felébreszted és szopiztatod?

megpróbálhatod elhúzni az etetéseket 4 óránkéntira, ill. amikor érzed (méred), hogy sokat evett.


off: bocsi, de olyan jó olvasni, hogy még napokban tudod számolni a korát. cuki! :))

és gratulálok hozzá!

2013. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hónapos lesz lassan, de még mindig van, hogy akár óránként kér enni!

4 órát sosem bírt még ki, csak ha aludt.

sosem mérem, mérlegünk sincs, így megkíméltem magam a felesleges aggódástól.


Vagy esetleg tápszeres a babád? Mert ők tovább bírják egy étkezés után.

Etesd mikor éhes, ne óra szerint, az a legjobb.

2013. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat lányok!

Anyatejes a picúr, de fejem neki, mert nem akar szopizni sajnos, és kínozni sem akarom, mert mikor mellre teszem rúg, kapar, ordít...tudom, ez az Én hibám is, de hát a tejem megkapja így is.

Meg hasfájással is küzdünk szóval elég nehéz így is, de jó lenne ha éjszaka legalább 4-5órát végig aludna, de még kicsi ehhez, de talán 2hónaposan már kitudom próbálni, mert totál kivagyok, szinte semmit sem alszok.Tudom a gyerek 24órás munka, csak gondolkodok hogy lehetne picit könnyebb, mert napközben is sokat nyűgösködik, és alig alszik két etetés között..

2013. márc. 23. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:

már most? :D


szerintem még nagyon korai, a 3 órás etetés éjszaka teljesen normális.

3 hós a babám és felkel éjszaka, de volt, hogy aludt egyhuzamban kb. 5-6 órát is.

2013. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem akartad volna tudni az okát, hogy miért nem fogadja el a cicit? hátha..

én megőrülnék ha fejnem kéne, nekem mindig annyit eszik, amennyi van benne kb.

még az elején fejtem, de kínszenvedés volt.

2013. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Nem lehet, hogy az üveg miatt (is) hasfájós?

Szerintem is meg lehetne még próbálni visszaállni a szoptatásra, mert a fejés hosszabb távon elég nagy macera tud ám lenni! Az, hogy anyatejet kap még így is, nagyon jó dolog, de a szoptatás lelki része így sajnos kimarad... Ha tennél még egy próbát, akkor viszont keress szoptatási szakembert, mert a mellre visszaszoktatás nehéz, időigényes és sok lelki támaszt igénylő feladat! Segítséggel sokkal könnyebb, mint egyedül kínlódni.


Egyébként viszont NE az órához vagy mások javaslatához akard igazítani a babád szokásait! Tudom, hogy ez így nagyon fárasztó (márcsak ezért is lenne jobb szoptatni), de akkor jársz a legjobban, ha mindig az ő igényeit, szokásait követed, nem őt akarod a felnőttek normáihoz igazítani. Pláne nem ilyen pici korban.... majd sok-sok hónap múlva esetleg. Inkább.

2013. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!