Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt mellbimbóra mit...

Ellag kérdése:

Begyulladt mellbimbóra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Koraszülött ikeim vannak inkubatorban. Géppel fejem nekik a tejet és a mellemet teljesen kidörzsöli a gép, Garmstannal Kenem, de nem az igazi
2013. ápr. 8. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
anyatejjel kend be jó alaposan és hagyd rá száradni. nekem nagyon kisebesedett a mellbimbóm,véres volt meg minden. A védőnőm tanácsolta,és hetekig kűzdöttem vele, mindenféle krémmel és nekem semmi nem használt. Bekentem anyatejjel és 3!!!! nap alatt helyre jött. Próbáld ki szerintem,ingyen van és mindíg kéznél van! Gratulálok a Kicsikhez :)
2013. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom.
2013. ápr. 9. 06:38
 3/7 anonim ***** válasza:

hasonló problémám volt, kézzel fejte a szoptatási tanácsadó 1 napig, estére már mellre tehettem, de gondolom itt nem egy napról van szó míg mellre teheted őket. Nem lehet h nem kompatibilis a mellbimbód a gép csőrének méretével? Nekem pl medela mini electric van de ahhoz nincs ilyen párnázott tölcsér, viszont az avent kézinek igen, pont passzolt a medelába,beletettem, így sokkal kevésbé dörzsölte.


jobb felső sarokban lévőről beszélek:


[link]

2013. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dduplafejes lansinoh gépek van. Hát kitölti a mellbimbóm.
2013. ápr. 9. 10:15
 5/7 Lakt.Mónika ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kidörzsölés esetén tényleg az a probléma állhat fenn, hogy kicsi a tölcsér átmérője a mellbimbódhoz képest. Nem tudom, hogy a megvétel helyén lenne-e esély a cseréjére, érdemes lenne megpróbálni.

Gondoltál esetleg a kézi fejésre, hogy addig is pihentesd a bimbódat, amíg nagyobb átmérőjű fejed nem találsz? A kézi fejéssal is hatékonyan le lehet fejni a tejet, és kevesebb trauma éri a melled. Ha még nem mutatták, akkor éredemes az osztályon dolgozó nővérektől/védőnőtől segítséged kérni a kézi fejésben.

Ennek a cikknek a végén le van írja a kézi fejés módszere:

[link]


A sebes mellbimbóra az anyatej a legjobb, de emellett segíthet még az egszerű lanolin is, amit bármelyik patikában pár száz ft-ért meg lehet vásárolni, és ezt nem kell lemosni a fejések előtt szemben a Garmastannal.

2013. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Motherlove-os vált be nagyon, 2 nap alatt rendbe jött.
2013. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a tippeket! Az anyatej tényleg jó,de lecserélem nagyobb fejre a mellszívót. Látni, hogy az kezdi ki a mellbimbót. Remélem jobb lesz.
2013. ápr. 10. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!