Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni tapasztaltabb kismamáktól. Szoptatok, de begyulladt a mellem. Hogyan kerülhetem el, hogy megismétlődjön?

Figyelt kérdés
Kis melleim vannak, 75 B, a terhesség alatt sem lettek nagyobbak. Tejem van bőven, talán túl sok is, ezért aztán a baba hat hetes korára sem állt be még a kereslet-kínálat. Azt tanácsolták a kórházban, hogy minden etetés után fejjem ki azt a mellet, amiből evett, de azt olvastam a neten, hogy akkor megint nem fog beállni a rendszer. Mit tegyek, hogy elkerüljem az újabb gyulladást, és elősegítsem, hogy ne kelljen már sokáig fejni? Szoptassak mindkét mellből? Vagy este mindkét mellem fejjem ki teljesen? Kinek mi segített?
2013. márc. 19. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt szoptatsz, kézmeleg vízzel zuhanyozd körbe a melled, körkörösen maszírozd, hogy fellazuljanak a tejcsatornák.

fontos, hogy kiürítsd a melled, akár úgy is, hogy lefejed. fejés közben is maszírozd, körkörösen, amíg csomómentes nem lesz (nekem néhány nap volt, mire az utolsó csomót is ki tudtam maszírozni, és sajnos a termelés se volt a régi)

a hideg vizes borogatással vigyázz, mert elepedhat tőle a tejcsi.

most az a legfontosabb, hogy csomómentes legyél, majd utána beáll a kereslet-kínálat!

2013. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányom 2.5éves és még cicizik alváshoz, sosem gyulladt be. Úgy csináltam az elején, amíg nem állt be a kereslet-kínálat (ami ha sok tejed van, sosem fog teljesen beállni) hogy az elején fejtem. Lefejtem mondjuk 90mlt, aztán cicizett a kisbabám. Így is jutott neki bőven és kapott így hátsótejet is, ami fontos. Ha sok tejed van, akkor jóllakik az előtejjel, ami nem olyan zsíros, és azt fogod lefejni. Szóval az elején fejj, és így kiszopizza majd teljesen. :)
2013. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dorka6 ***** válasza:
Jelentősen csökkenti a mellgyulladás esélyét, ha két szopi között sosem telik el négy óránál több. Fontos az éjszakai szoptatás is. A csomókat érdemes elmasszírozgatni, fejni, pedig csak a komfortérzet eléréséig szükséges. Fontos az igény szerinti szoptatás. Ha egy csomó a szoptatás után sem tűnik el, érdemes meleg vizes zuhany és masszírozgatás után a babát úgy mellre tenni néhány percre, hogy az álla a csomó irányába mutasson, így éppen innen szívja ki a tejet. Ha a csomó ennek ellenére is megmarad, akkor meleg vizes zuhany után érdemes lefejni az egész mellet.
2013. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!