Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem szoptattak: milyen...

Akik nem szoptattak: milyen tejapasztó gyógyszert kaptatok a dokitól? Mennyi idő alatt hatott? Volt valamilyen mellékhatása?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 18:42
 1/2 xStefix ***** válasza:
79%

Nem vagyok érintett, de válaszolnék, ha nem baj.

Bromocriptint szoktak adni szándékos apasztásra, de mivel nagyon durva mellékhatásai vannak, én nagyon nem ajánlom! (és a szoptatási szakemberek sem)

Nem firtatom, hogy miért nem fogsz szoptatni, de ha alapos okod van rá, akkor inkább a kíméletes apasztást válaszd. Ez ugyan időben hosszabb, de sokkal kevésbé viseli meg a szervezeted. (Ami egy szülés után szerintem nem hátrány.) A módja pedig: egyre ritkább szoptatás, illetve minden alkalommal egy kevés tej bennhagyása a mellben (de figyelj rá, hogy ne csomósodjon be). Ha szükségét látod, szedhetsz homeos bogyókat is, de a nagyobb hígításban, mert így apasztják a tejet. Valamint, a közhiedelemmel ellentétben a hideg víz nem apaszt.


De annyit muszáj vagyok leírni, hogy sokszor gondold végig, mielőtt tényleg így döntesz, mert a babádnak biztosan szüksége lenne a tejedre. És (megintcsak a közhiedelemmel ellentétben) alig van olyan állapot, betegség van, amikor a szoptatás ellenjavallt.

Remélem, nem haragszol, hogy válaszoltam.

2013. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy látszik haragszik mert lepontozta. Ezért érdemes válaszolni:/
2013. ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!