Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kb 9 hónapos koráig szeretném...

Kb 9 hónapos koráig szeretném szoptatni a kisfiam. Hogy kell majd leválasztanom? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Nagyon sűrűn szopizik, óránként 2 óránként. Persze tudom változni fog (?), de már alig várom, hogy ne kelljen szoptatnom. De hogy csináljam, mit csináljak majd? 6 hónaposan kezdem majd a hozzátáplálást. Köszönöm!
2013. ápr. 17. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy még hat hós sincs a fiad. Akkor szerintem korai még ezzel foglalkozni, mert nagyon sokat változik még. Ebben a korban természetes, hogy sokat akar cicizni. Az én fiam is ezt tette, imádta, nagy rajongó volt. Éjszaka is keltett. Fogalmam nem volt, hogy választom majd el, mert én egy éves korig terveztem a szoptatást. 8 hósan leszoktattam az éjszakai cicről, azóta átaludja az éjszakát. Nyolc hósan már azért nappal is kevesebbet cicizett, mert ugye már evett szinte rendesen. 9,5 hós volt, mikor kaptam egy durva hólyaghurotot, arra antibiot és kénytelen voltam tápszert adni neki. Addig még az üveget sem ismerte. Annyira tetszett neki, hogy én is ledöbbentem. Akkor másfél hétig kapta a tápszert, aztán mikor kínáltam neki a cicit, az én cicifüggő kisfiam már nem is kérte, csak ímmel-ámmal, én meg nem erőltettem. Amondó voltam ugyanis, hogy egy éves korig még könnyen leszoktatható, később nehezebben. Nem vagyok a hosszú évekig tartó szoptatás híve. Nálunk így történt. Most 13 hós, és imádja a tápszert.
2013. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tápszert adsz majd neki szoptatás helyett. Ha csak a szopit utálod, fejhetnél is ám! Nem ez volt a kérdés, de miért pont 9 hónap? Nem tudnád esetleg egy éves koráig? Addig a legtöbb allergén bevezetésre kerülhetne, mert az a legjobb neki, ha anyatejet kap ezalatt.
2013. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
A hozzátáplálást én is ekkor kezdtem. Először az ebédet váltottam ki gyümölccsel - alma, utána barack. Később az ebédnél már zöldséget adtam neki hússal, májjal. Ez lehet krumpli, sárgarépa, brokkoli, húsnak csirke, majd pulyka. Reggelire adtam a gyümölcsöt magában, majd később babapiskótával. Aztán kb 10 hónaposan uzsonnára adtam valami desszertet - joghurt, vagy üveges. 1 éves korára a vacsit is kiváltottam felvágottas kdnyérre, tejbegrízre.
2013. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
4 hónaposan kezd meg majd a hozzátáplálást, akkor 9 hónaposan szinte már mindent ehet. Ebben az esetben magától abba hagyja majd a szopizást.
2013. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Indokolatlan 4 hós korában kezdeni anyatejesnél a hozzátápit. Ne haragudj utolsó, de nagy b.romságot írtál!
2013. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaja 6 honaposan fogom csak elkezdeni. Valoszinu igaza van az elsonek kar meg ezen gondolkodnom. Csak eszembe jutott hogy is kellene majd. De ha mar ritkabban kerne lehet hogy nem lenne ennyire megterhelo. Akkor meg turok :)).
2013. ápr. 17. 09:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Kitartás :)

2.

2013. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden gyerek más, az én saját tapasztalatom az, hogy egy jól szopizó gyereket 6-12 hónapos kora között a legnehezebb leválasztani a ciciről. Nagyon tudnak ragaszkodni hozzá. Ha 6 hónaposan kezded a hozzátáplálást, és jó ütemben haladtok, akkor 1 éves korára eljuttok odáig, hogy csak reggel-este fog szopizni.

Én mindkét gyerekemnél azt vettem észre, hogy 1 évesen beleköltözött valami újfajta értelem a szemükbe, és ahogy egy nagyot nyílt előttük a világ, úgy lett egyre kevésbé érdekes a cici. A nagy 13 hónaposan hagyta abba, a kicsi most múlt 1 éves, ő az esti szoptatáshoz még ragaszkodik, de a reggeli már csak ímmel-ámmal megy, szerintem hamarosan elhagyjuk, úgyhogy úgy saccolom, hogy még kb. egy hónapig fog tartani nála a szoptatás. Pedig 9 hónaposan nagy cicis volt még. :)

2013. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Ha már nem napi 10-13 szopi lesz csak 2-3 már boldog leszek :).
2013. ápr. 17. 10:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Szépen fokozatosan, mindkettőtöknek az a legjobb:).

Itt egy jó cikk:

[link]

2013. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!