Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti megsínylettétek...

Anyukák! Ti megsínylettétek lelkileg a szoptatás abbahagyását?

Figyelt kérdés
Most másfél éves a kisfiam, egy hónapja kezdtem el egyre ritkábban és ritkábban szoptatni. Már ott tartunk, h két napja nem is kéri (nem is kínáltam). Olyan furcsa. Örülök is neki, de több bennem a szomorúság, mert látom, lezárult egy szép korszak! Ti hogy éltitek át ezt?
2011. okt. 17. 21:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

A férjed szerintem szívesen helyettesíti:)))


No viccet félretéve, egyszer mindennek vége, kicsit szomorú, de tök jó érzés látni a fejlődését, hogy egyre nagyobb lesz a kisember:)

2011. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én még este, és reggel szoptatok, reggel már nem mindig. Lassan mi is abbahagyhatnánk, kényelmesebb is lenne nekem, de olyan lelkiismeret furdalásom van. Nekem nagyon rossz, pedig még csak gondolkozok rajta, hogy nem sokára abba kéne hagyni.
2011. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Istenem! Mit nem adtam volna, ha másfél évig tudom szoptatni a kislányomat!

Sajnos már 3 hónapos korától pótolni kellett, 7 hónaposan pedig végleg lemondott rólam. :(

Nagyon sz@r volt...

2011. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónaposan egyik egyik este úgy döntött, hogy köszöni szépen, jobban bejön a cumisüveg.Én nem szomorkodtam, mert akkor már csak kínlódtunk vele.A kezdetektől csak bimbóvédővel sikerült szoptatni, mert lapos volt a bimbóm.Lehet, hogy emiatt, de elkezdett nagyon csökkenni a tejem már 4-5 hónapos korában.Hozzátápláltam, de mivel ez volt a fő tápláléka, nem volt neki elég.Még gastroenterológushoz is elküldtek minket, mert hónapokig alig hízott.Több hónap idegeskedés után kiderült, hogy egészséges, csak kevés a tej.Volt, hogy óránként mellre tettem,nem mertünk elindulni nagyon sehová, mert bármikor rájöhetett az éhség és a sírás.Ő sokat sírt, én feszült voltam..Aztán egyik napról a másikra elfogadta a tápszert.Rájött, hogy ezzel jóllakik, és sírt este,hogy nem akar szopizni.Megértettem,nem is erőltettem.Másnap még próbálkoztam, fejtem neki vagy 3 hétig, belecsempésztem a cumisüvegbe, de mikor már csak 30 ml jött a 2 mellből, akkor ezt is abbahagytam.Amióta tápszeres, kiegyensúlyozott, nem sír, szépen gyarapszik, én is nyugodt vagyok.Szóval engem nem viselt meg egyáltalán.Az a lényeg, hogy a kicsi jól érezze magát.
2011. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a válaszokat! Olyan jó tudni néha, h vannak sorstársak :))

Nekem is lelkifurdalásom van, hiszen én akartam abbahagyni lassacskán, és napi 8 szopiból egy hónap alatt sikerült tulajdonképpen a nullára levinni a szopik számát úgy, h a kisfiam szinte észre se veszi/vette. Ha egy kicsit kérte, elmagyaráztam neki, h most aludni kell, ő pedig megfordult, és aludt szépen. Tehát már megértette, h ő már "felnőtt" ehhez és kész.

Örülök persze, h tudtam szoptatni, 6 hóig kizárólagosan stb., csak hát mégis...

Köszi mégegyszer a válaszokat! Jó babázást, sok sikert kívánok mindenkinek!!!

2011. okt. 18. 08:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem stressz miatt most 1 hét alatt teljesen elment a tejem. :((( Most 4 hónapos a kislányom, de nem veszem rajta észre,hogy zokon vette volna, és ez esik a legrosszabbul! :((( Vidám kiegyensúlyozott baba,sokat nevetünk annak ellenére,hogy átálltunk a tápszerre!
2011. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos volt a lányom mikor csökkent a tejem mennyisége, és már éhes volt. Az anyám tanácsára egy este megitattam tápszerrel és szívesen elfogadta. Annyira megkönnyebbültem hogy végre jóllakott hogy meg sem fordult a fejemben hogy lelkifurdalásom legyen... Örültem hogy nem kell mindig azon izgulni hogy keveset szopott a gyerek a tápból meg lehúzott egyből 180ml-t.
2011. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, hogy te akartad abbahagyni, vagy ő ez mindenképpen rossz érzés egy kis ideig, aztán elmúlik ez is.

Én rábíztam a lányomra, hogy mikor választódik el. Már majdnem 3 éves volt amikor még mindig nem akart leszokni a szopiról, ezért elbeszélgettem vele arról, hogy az ovisok nem szoktak már szopizni és mivel ő is hamarosan oviba megy, esetleg leszokhatna a cicizésről. Hallani sem akart erről, de pár nap múlva mégis közölte velem, hogy ő most már nagylány és nem kér több tejcsit.

Hát nem esett jól, én is azt éreztem, hogy egy csodálatos korszak ért véget és féltem attól, hogy soha nem lesz már ilyen szoros kapcsolat köztünk.Pedig én javasoltam neki a leszokást.

Szerencsére nem tartott sokáig ez a rossz érzés és persze ugyanolyan közel állunk ma is egymáshoz a ma már 8 éves nagylányommal.

A pici fiamat még csak 1,5 éve szoptatom, de már most látom, hogy vele nem lesz ilyen egyszerű dolgom.

2011. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapig szoptattam, végülis "közös megegyezéssel" lett vége: a tejem is nagyon apadt, egy nap nem kínáltam meg, ő pedig nem igazán kérte. Nagyon csodálkoztam, hiszen előtte elég cicifüggő volt.

Azt nem mondanám, hogy megsínylettem, de azért pár napig sírdogáltam egy kicsit, ha ránéztem a szoptatós fotelra. Az a tudat vigasztalt, hogy lesz még baba, akit szoptathatok, és valóban, két hónap múlva megfogant a kistesó, aki most 16 hetes a hasamban.

Olvastam, hogy a régi kultúrákban ennek szertartása volt. A Biblia is írja, hogy Ábrahám lakomát rendezett Izsák elválasztása alkalmából. Szerintem ez így volt helyes, hiszen ilyenkor lezárul egy nagyon szép korszak. Most, hogy erről nem nagyon beszélünk, az egész csak "lóg a levegőben", az anyuka ott marad a saját ambivalens érzéseivel, és persze, hogy nem igazán tud velük mit kezdeni.

2011. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom januárban lesz 3 éves, és még szopizik. Nagyon cici függő, alváshoz igényli, nem alszik el nélküle, és ha éjjel megébred is cicit kér. Sajnálom elvenni tőle, mindig mondom neki, hogy már nagy lány, de ő ragaszkodik hozzá. Nem tudom, meddig fog cicizni. A bátyja is sokáig cicizett, kisfiamtól több mint 2 és fél éves korában el kellett vennem a cicit, egy gyógyszer miatt amit szednem kellett, nagyon megviselt bennünket, mindkettőnket.
2011. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!