Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Minden etetésnél a másik mellre kell rakni, vagy ha pl. másfél órán belül 2x szopizna, akkor ugyanarra a mellre tegyem vissza? Nem tudom, hogy lenne jó, hogy közben a tejtermelés is fokozódjon. Köszi a segítséget!
2013. ápr. 24. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden szoptatásnál a másik mellre kell tenni. Ha kb. 1 óra múlva újra cicire kérezkedik, akkor azért mondják hogy tegyed ugyanarra a cicire, hogy ne csak az elejét a hígabb tejet igya, hanem a zsírosabb laktatót is. Másfél - két óra után viszont szerintem teheted a másik mellre. Én így csináltam, és még mindig szoptatom 11 hónapos kisfiamat.
2013. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A tej kereslet- kínálat hamar beáll. Így, hogy már meleg van, én akkor is a másikra tenném (tettem is), ha csak 1 órája szopizott, mivel így több folyadékra van szüksége, és azt az előtej biztosítja neki. Persze elég nehéz kitalálni, hogy most épp szomjas-e vagy sem, de nem olyan nehéz. Ráteszed az újra, ha hamar elengedi, akkor ivott, ha tovább rajta van, akkor evett is. Esetleg azt csinálhatod még, hogy figyeled mennyit volt rajta, előzőleg, ha akkor hamar befejezte, akkor ugyanarra, hogy egyen is. Ha hosszabb ideig volt rajta, akkor jóllakott előzőleg, szóval inkább csak szomjas. Kicsit bonyolultnak tűnhet, de igazából nem igazán az. Hűvösebb időben pedig alapesetben egyszer az egyik, következőnél a másik.
2013. ápr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam ahogy az első írta. Már csak azért is, hogy ne legyen gond a poci fájással...
2013. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. ápr. 25. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!