Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Szoptatás alatt hasmenés?

SOS! Szoptatás alatt hasmenés?

Figyelt kérdés
lehet bármilyen hatással a babára, ha hasmenésem van? milyen gyógyszert vehetek be?
2013. ápr. 26. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyesmi gondom,nekem 2-3 napon belül elmúlt,nem vettem be rá semmit,viszont a babámnak is hasmenése volt akkor.
2013. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell gyógyszer, aminek ki kll jönni az jöjjön ki, nem véletlenül van hasmenésed.

Nekekmis volt már, nemis 1x. Valószinű h neki is lesz, de ezzel semmi baj, csak a kiszáradására figyelj, sokszor rakd cicire. De ha huzamosabb ideig tart akkor menj dokihoz.


Ja, nekem a gyerekorvos mondta hogy szedjek béres probio 6-ot abból átmegy a babának is. Helyre teszi a bélflórákat :)

2013. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a normaflore is jó lehet?
2013. ápr. 26. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A normaflore is jó!
2013. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

Nyugodtan szoptathatod a kisbabádat. Nincs bizonyíték rá, hogy anyatejen keresztül átmegy e az a kórokozó, viszont a te szervezeted termel ellene ellenanyagot, amit a kismanód szépen meg is kap az anyatejjel. A higiénés szabályokat kell inkább fokozottan betartani (kézfertőtlenítés, stb.) hiszen a kórokozó az ürülékkel terjed /bocsánat,ezt nem tudtam szebben leírni :)/. Ha neki is hasmenése lenne, akkor pedig pláne, hogy a legjobb ha szoptatod, mert nem szárad ki, gyorsabban gyógyul, és ha nyűgös is, biztos hogy cicivel könnyebben megnyugtatható. Hasmenésre a legjobb a diéta, sok-sok folyadék (mivel szoptatsz is), és bármilyen probiotikum. Ilyenkor általában csak tünetileg kell kezelni a dolgot. Meg kell várni, hogy kiürüljön a szervezetedből a kórokozó alul vagy felül. De ha semmi ital nem marad meg benned, akkor menj orvoshoz, nehogy kiszáradj!!!

Remélem tudtam segíteni.

Mihamarabbi gyógyulást kívánok!

Andi

2013. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoptass nyugodtan, de valahogy próbálj olyat enni és inni ami megmarad benned, főleg inni. Nem megijeszteni akarlak, de nekem így egyik napról a másikra drasztikusan lecsökkent a tejem. Ha ez történik, vissza lehet csinálni, folyton "lógjon rajtad" a baba, rengetegszer szoptass pár napig, akkor megint lesz elég tejed.
2013. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm lányok! :)

mára el is múlt, szerencsére a baba nem érzett meg belőle semmit. sokat iszom amúgy is (min. 3 litert) de tegnap-ma még többet.. így a tejem is megmaradt bőségesnek :)

köszi még 1x!

2013. ápr. 27. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!