Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOTE II-n milyenek a csecsemős...

SOTE II-n milyenek a csecsemősök, tényleg flegmán és lekezelőn viselkednek azzal, aki nem szoptat?

Figyelt kérdés

Elég sok rémtörténetet hallottam velük kapcsolatban csak úgy általánosan is, pluszban meg még azt is hogy akinek nincs teje/kevés a teje/nem szoptat stb, azzal még inkább bunkók..

Van ennek valami valóságalapja?


2013. ápr. 29. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az I-n szültem... nem volt túl sok pozitív tapasztalatom a csecsemősükkel. Nekem kellett megkérdeznem a köldök ápolást stb... mogorvák,fásultak,persze azért volt egy két kivétel...
2013. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok.. :( Tök kezdő vagyok és tapasztalatlan, nincs anyukám már aki tudna esetleg segíteni vagy ilyesmi, úgyhogy teljesen rájuk leszek utalva..
2013. ápr. 29. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
biztosan ott is lesz kivétel,és akkor tőle kérdezgess,vagy a szobatársakkal beszélj. ha valami nem tiszta, én is ezt tettem,nagyon jókat beszélgettem velük,és segítőkészek voltak. persze ehhez is ki kell fogni a szobatársakat. De fel a fejjel,az anyai ösztönök nem csapnak be!
2013. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
78%

A kh-t nem ismerem, de ha ilyen a helyzeted, szerintem megérné már előre keresni valaki szopis szakembert, aki szükség esetén segíteni tudna neked. A szobatársak, gyakorlottabb anyukák is sokat tudnak segíteni, de nem biztos, hogy minden esetben a legjobb javaslatot tudnák neked adni...

(Ezzel nem őket akarom lehúzni, csak időnként tényleg megesik az ilyen. Ezért jó, ha mellettük ismersz valaki olyat IS, aki helyre tudja neked tenni a dolgokat.)

Én legalábbis biztosan így tennék, ha újra elsőbabás lennék. De anno sajnos én csak utólag kapcsoltam.

2013. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sote II.-n szültem, nem tudtam szoptatni a babámat. Nekem nagyon sokat segítettek a csecsemősök mindenben, a babaápolást is kedvesen megmutatták. Valóban vannak ott olyanok is, akik fásultak, mogorvák, de olyan is van mindig, aki kedves, segítőkész. Szerintem, emiatt ne aggódj :)
2013. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most szültem ott, és valóban van ilyen is, olyan is. Mivel elég túlterheltek, nem sok idő jut egy anyukára, de ha kérdésed van, és konkrétan bemész hozzájuk, akkor segítenek.

De szülés után bemegy a szobába csecsemőápoló is, meg szoptatási tanácsadó is, meg gyerekorvos is, csak kérdezni kell tőlük.

De odafigyelnek, ha nem TUDSZ szoptatni, mert pl még nem indult be a tejed, akkor adnak tápszert a picinek a 2. nap.

De mivel csak első nap van náluk a baba, utána végig veled van, annyira nem figyelik, hogy szoptatod-e, csak ha tápszert kérsz.

2013. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!