Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nemsokára a Dél-Pestibe (Jahn...

Encike008 kérdése:

Nemsokára a Dél-Pestibe (Jahn Ferenc Kórház) fogok szülni, mesélnétek nekem az ottani tapasztalataitokról? Milyenek voltak a csecsemősök, a dokik? A körülményekről és a rendszerről sem tudok semmi!

Figyelt kérdés

#Dél-pesti #Jahn Ferenc kórház szülészeti osztály
2012. nov. 4. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

Megkérdezhetem, hogy miért olyan kórházban szülsz amiről nem tudsz semmit? A fogadott orvosod köt oda?


Én az első szülésem előtt viszonylag sok kórháznak utána olvastam. Aztán kiválasztottam a legszimpibbet. Oda eljártam szülésfelkészítőre és a szülőszobát is meglátogattam. Férjemmel tudtuk hol lehet parkolni majd, melyik tömbbe kell menni, hányadik emeletre stb. Amikor eljött a szülés már nem egy idegen helyre mentem, hanem valamennyire tisztában voltam a dolgokkal. De a feltérképezést nem szabad az utolsó pillanatra hagyni!

2012. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert oda tartozik, nincs lehetősége máshová menni. Arról nem beszélve, hogy a környéken nem sok kórház van, pontosabban egy sem.


1,5 éves szültem ott, másodjára.

Szülésznőm volt, doki varrni sem jött, szülésznő varrt.

Baba elvileg éjjel-nappal veled lehet, de ha a szobatársa(i)d nem akarják, akkor éjjelre elviszik.

Orvost nemigen láttam.

Csecsemősök nem kedvesek.

Nővérek igen.

Fel van újítva a részleg.

szerencsére zárlat volt, tél volt, így a sok cigány vendég nem tudott bejönni. Sok a cigány, ez a legrosszabb.

Én 2 ágyasban voltam, szerencsére normális szobatárssal.

Nemsokára újból szülök ott. Te kb. mikor szülsz?

2012. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Attól, hogy oda tartozik még szülhet máshol! Szabad orvos választás van! De még csak orvost sem kell fogadni hozzá, mert, ha beindul a szülés, akkor bármelyik kórházba bemehet és le fogják vezetni neki a szülést egy szó nélkül. Mellesleg Budapesten nem lehet azt mondani, hogy nincs kórház a közelben... Ott a Sote, Szent István és még sorolhatnám mik vannak a közelben.
2012. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

Dabas, Ercsi, Szigetszentmiklós és még ki tudja hágy Bp. melletti város tartozik ehhez a kórházhoz, nemcsak Csepel és Erzsébet. Gondolom tudja a kérdező, hogy miért oda "akar" menni.


Info a kórházról, ha még nem láttad kedves kérdező:

[link]

2012. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én azok a válaszadók közé tartozok, akik nem azt firtatják, hogy miért pont most kérdezel, miért éppen ezt, miért nem mást..... stb.


No! Én ez év márciusában szültem itt és nagyon megvoltam elégedve mindennel. Sok szülő nő azt hiszi, hogy ha egy kórházba bekerül minden fenékig tejfel, mindenki úgy táncol neki, ahogy ő fütyül. Bármilyen meglepő itt is emberek dolgoznak, mindennapos problémáik vannak, mint talán mindannyiunknak. Ha kedvesen állunk hozzájuk, Ők is kedvesek. Velem mindenki nagyon normális volt. Mosolyogtak, viccelődtek, pedig egy huncut vasat sem adtam sem az ápoló személyzetnek, sem a csecsemősöknek. Némelyiknek egy köszönöm is elég és máris mosolyra görbül a szája. A szülőszobával (KIKA) maximálisan megvoltam elégedve, fogadott orvosom nem volt, szülésznőt fogadtam, Ő vezette le a szülést. A szülésznővel is 100%-ig elégedett voltam. A gyerekágyon sajnos nem volt szabad 1 ágyas szoba, császáros szobába kerültem (5 ágyas), de nagyon kedves szobatársaim voltak. Az osztályon figyelnek arra is, hogy ki milyen társadalmi helyet képvisel, eszerint próbálják a kórtermeket "megtölteni". Remélem érthető. :) A csecsemősök és a védőnő sokat segít az első gyermekes édesanyáknak és természetesen a többedszerre szülő anyukáknak is. Szinte minden nap bejöttek körülnézni. A babák, ahogy az egyik előttem szóló is írta, mellettünk lehetnek, igény szerint éjszakára elviszik. Naponta 2 vizit volt, de nem vitték túlzásba. Nem is hiányzott. Akinek volt valamilyen kérdése, problémája az feltehette és kedvesen válaszoltak rá.


További boldog babavárást és gyors szülést kívánok!

2012. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Bocsánat, hogy szerettem volna felhívni a figyelmét arra, hogy nem muszáj ott szülnie...

Az ember már tanácsokat sem adhat anélkül, hogy bele ne kötnének :(

2012. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

De te nem azt hangsúlyoztad ki első sorban,hogy szabad orvosválasztás, hanem hogy miért nem tud még semmit a kórházról,ahol szül!


A szabad orvosválasztásról annyit, hogy igen létezik, de ez nem azt jelenti,hogy te tudod a Gipsz Jakabról, hogy jó orvos,nála akarsz szülni, és nem fogadod fel...

Ja és én ismerek olyat,aki másik kórházba ment mikor beindult a szülés,mint ahova tartozik,nem volt fogadott dokija, és a szülészeten az első kérdés az volt,hogy miért nem a lakcim szerinti kórházba ment? Gondolom te sem kockáztatnál, hogy hogyan bánnak veled ha egy olyan kórházba mész,ahova nem tartozol. Mert persze, az is lutri,hogy az gyeletes hogy fog viselkedni,de ha még olyan,hogy azon is morognak,hogy nem ide tartozol,hát nem tudom.

De biztos van ellenpélda is.

2012. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy van ellenpélda! Itt vagyok én :) Olyan kórházba mentünk be ahová nem tartozom (mellesleg a délpestibe kellett volna...). Senki nem kifogásolta, hogy ott vagyok, pedig hajnali 2 volt. 2 szülésznővel találkoztam, mert váltás volt ugye reggel. Az ügyeletes doki is nagyon rendes volt, minden nap bejött hozzám megkérdezni hogy vagyok.

Mindezt úgy, hogy sem fogadott dokim, sem fogadott szülésznöm nem volt!

Ugyan szabad kórházválasztás nincs, de jól körbejártam a témát a terhességem alatt. Ha folyó magzatvízzel vagy 5 perces fájásokkal mész be akárhova, akkor nem küldhetnek el!

Persze aki megteheti és még a kockázattól is fél, az válasszon dokit. De azt is nézze meg, hogy milyen a kórház ahol dolgozik! Mert hiába nagyon jó az orvos, ha egy lepukkant, esetleg többágyas szülőszobában szülsz és a következő 3 napban sem érzed jól magad a környezet miatt.


Én azt mondom, hogy igenis fontos, hogy megnézzük hol fogunk szülni, hiszen ez lesz életünk egyik legmeghatározóbb élménye és ne rontsa már el olyan dolog, amit tudunk befolyásolni!

2012. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Moira. Voltál te egyáltalán a dél-Pesti szülészeti osztályán????? Valamit nagyon félrenéztél. Felújított az egész. Egy baj van, a cigányok, de az mindenhol van.
2012. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Voltam, igaz nem mostanában, hanem 2 éve. De mindenkinek másak az igényei. Nekem pl az sem tetszett, hogy csak üveg ajtón keresztül lehet megnézni a babát. Meg a steril ruha apukának a látogatáshoz.
2012. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!