Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült mostanában valaki a...

Szült mostanában valaki a Bajcsyban? Mit vigyek magammal? Hogyan készüljek? Miket adnak a babának? Milyenek az orvosok, szülésznők, csecsemősök?

Figyelt kérdés

Bajcsy kórházban fogok szülni, május 22re vagyok kiírva, de ez akár elöbbi illetve később is lehet, kisfiam lesz. Szeretném megkérdezni mit kell magammal vinni, mi kell a kisbabának? Nem lesz sem fogadott orvosom sem szülésznőm, sajnos nem igazán fogunk tudni az orvosnak pénzt adni mert nagyon nehéz helyzetben vagyunk erről mi a véleményetek? Mennyit kellene adni? Hogy zajlik egy szülés ott? Igazándiból nagyon félek a szüléstől, meg attól hogy milyen lesz a kórház, orvosok stb. Elöre is köszönöm a válaszokat.

34 hetes kismama


2013. ápr. 10. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerős januárban szült ott, igaz fogadott orvossal. Neki a szüléssel nem volt semmi gondja, az rendben lezajlott, már amennyire rendben, de a lényeg, hogy odafigyeltek rá, a szülőszoba szép voltl meg ilyenek.

Ami viszont utána jött az már pokol volt. A csecsemős nővérek fokhegyről beszéltek vele, nem voltak türelmesek, nem magyaráztak el semmit... alig várta, hogy hazamehessenek.

Többet nem tudok segíteni. Úgy értem azokra a kérdseidre, hogy mit kell vinni meg ilyenek, arról nem sokat tudok.

2013. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat :)
2013. ápr. 10. 11:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak augusztus 5-re vagyok kiírva, és fogadott orvosom is van,így a pénzügyi részét nem tudom, de a ezt találtam az oldalukon. Én is ott fogok szülni. Remélem valamit tudtam segíteni! :)

23+3 hkm.


[link]


Az újszülöttek ápolásához szükséges felszerelés:

(Kérjük ezek behozataláról – lehetőség szerint – gondoskodni szíveskedjenek!)


Eldobható pelenka (5-7 db/nap)

Textilpelenka (2-3 db/nap)

Olajos törlőkendő (1 csomag)

Popsikenőcs szükség szerint

Kiskanál, kispohár szükség esetén (baba etetéséhez)


Gyermekágyas anyáknak a bent fekvés idejére:

Hálóing

Papucs

Evőeszköz

Tisztálkodási szerek

Szükség szerint TENA EXTRA betét

Vajúdáshoz: - víz - csoki - szőlőcukor - keksz

Szülésnél jelenlévő hozzátartozónak PAPUCS!


Hazabocsátáskor javasolt újszülött öltözet

(évszaknak megfelelő rövid vagy hosszú ujjú):

Kombidressz

Rugdalózó

Kiskabát vagy pulóver

Sapka, kesztyű, zokni

Textilpelenka (2 db)

Babatakaró

2013. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) sokat segítettél :) Én nem igazán találtam meg ezeket az oldalukon.
2013. ápr. 10. 16:51
 5/10 anonim ***** válasza:
En novemberben szultem ott, ugyeletesnel, ha gondolod irj privit, valaszolok szivesen a kerdeseidre. :)
2013. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem ott, ügyeletes orvos+ügyeletes szülésznő (2010, 2012).

Magadnak vigyél:

- ruhát, amiben kényelmesen érzed magad. Nem feltétlenül hálóingre gondolok, lehetsz majd melegítőben is, vagy pizsamában. Több váltást vigyél, mert elfordulhat, hogy összevérzed.

- bugyi, melltartó, zokni

- betét (nem feltétlenül kell a legdrágább, én sima betétet vittem (éjszakai Lidl saját márkásat))

- törülköző (nagyobb, kisebb méretű)

- tusfürdő, fogkrém, fogkefe

- papucs (külön a zuhanyozáshoz is!)

- mp3 lejátszó (főleg, ha több ágyas szobában leszel)

- valami könyv vagy újság (a baba sokat fog aludni az első napokban (főleg napközben)), toll, papír

- mellszívó (lesz a csecsemősöknél, de annyira önkényesen dönti el némelyik, hogy neked szükséged van-e rá, hogy használd, vagy nem, hogy inkább legyen ott nálad egy kölcsön vagy saját darab)

- pohár, kés, villa, kanál (kiskanál is)


Kisbabának kelleni fog:

- pelenka

- popsitörlő

- textil pelenka (több darab)

- sapka, kis kesztyű

- cumisüveg

- hazahozatalhoz ruha (bent a csecsemősök fogják öltöztetni)


Ne aggódj amiatt, hogy nincs fogadott orvosod és szülésznőd, rendesen el fognak látni, nem fognak olyat éreztetni veled, hogy te kevesebb lennél.

A csecsemősöktől bátran kérdezz, ha valamiben segítségre van szükséged! Akár éjjel is. Nekem második babánál, kisfiamnál 2. éjjel 5 percenként felébredt a baba, de maximum 10 percenként. Járkáltam vele, elaludt a karomban, letettem, 5-10 perc múlva elkezdett fészkelődni és utána sírni. Ez már több órája ment így, éjjel fél 2-kor kimentem a csecsemőshöz, hogy segítsen, hogy mi lehet a baj. Meghőmérőzte, és rengeteg fekete kaki kijött a fiamból. Utána aludt, mint a bunda. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekik rutin, neked meg életed legismeretlenebb területe, ha nem boldogulsz, nyugodtan kérj segítséget! :-)

Arra készülj lelkileg, hogy nagyon hosszú 3 nap lesz a bent tartózkodás, ha lesznek szobatársaid, akkor a babák közül valamelyik biztos ébren lesz éjszaka. Ha a csecsemősöknél lenne a babád éjszaka (mert be lehet adni), akkor is reggel 6-ra menni kell érte, de már 3/4 6-kor jön a nővér a lázmérővel, utána folyamatosan "zaklatnak", vizitek, takarító, csecsemősök, gyerekorvos. A hétvége érezhetően nyugisabb. Szóval nem a pihenésről fog szólni, közben nem is tudod komfortosan érezni magad, mert fáj a gátseb, feszül a melled, miért sír a baba, felébredt, mit csinálj vele, meg ilyenek. De ez mind normális.

A szüléstől természetes, hogy félsz, de annyian túl vagyunk már rajta, neked is sikerül. A doki mondani fogja, hogy mit csinálj, igyekezz figyelni rá. Alapvetően minden működik magától. Ne aggódj, vigyázni fognak rád!


Ja, a pénz, én első szülésnél az orvosnak 30e Ft-ot adtam, a szülésznőnek 5e Ft-ot, a második szülésnél az orvosnak semmit (külsős orvos volt és elég flegma), a szülésznőnek 10e Ft-ot. Örültek neki, nem várták el.

2013. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom volt, de császárral szültem. Szülésznőnek nem adtam semmit sem, a fogadottnak meg amennyit kért (nyolcvanat).

Akkor újították fel a kórházat (tavaly) amikor épp szültem, ergo por volt. A babának adnak ruhát de vihetsz sajátot is neki. Én vittem de nem igazán adtam rá, ráadásul én nagyon rosszul voltam,szóval főleg bent volt a csecsemősöknél a baba, meg a férjem rokonai elözönlötték a kórházat a fele beteg volt, köhögtek, ezért jobbnak láttam ha ki sem hozom hozzájuk.

Vigyél pelenkát a babának, popsitörlőt, cumisüveget. Ha nem lenne tejed ott adnak tápszert neki meg vizet is, de cumisüveg az kell.

Magadnak vigyél betétet, wc papírt, törölközőket, pizsamákat, hálóingeket, bugyikat. A szülés után pár napig akár két hétig is kegyetlenül fogsz izzadni ha ödémás voltál főleg. Ezért sűrűn kell cserélned a hálóingeket, én pólókat vittem amik hosszabbak (6-7 darabot mert ömlött rólam a víz)

Melltartó illetve melltartóbetét.

A kaját én megettem azzal nem volt bajom, viszont vigyél nesskávét ha iszod a kávét, bögrét, meg szénsavmentes ásványvizet, narancslevet, evőeszközöket, meg mosogatószert egy kis üvegben mert neked kell elmosni a cuccaid. A bugyi az nagymamabugyi legyen, jó nagy, kényelmes, ne nyomjon mert fájni fog. Ha esetleg császároznának akkor ez is legyen szempont a bugyi dereka minél feljebb legyen, ne nyomja a sebet (nem tudhatod mi lesz). Alkoholt és fültisztítót is vigyél a köldökcsonk ápolására. A Bajcsyban a csecsemősök szeretik ha port szór az ember a csonkra a helyi gyerekorvos meg nem szerette, ergo ott szórtuk itthon meg nem. Port ott adnak.

A kórházi dolgozók rendesek voltak, persze nekik is van hangulatingadozásuk, de nem bájcsevegni mentem oda, szóval nem volt ezzel gond. Arra készülj fel, hogy rajtad kívül még ezeregy ember lesz ott, nincs idejük a dolgozóknak, viszont elég hatékonyak.

2013. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ja igen a babának a hazavitelhez szükséges ruhákat vidd illetve azt a férjed is beviheti majd, meg textilpelenkát vigyél a babánk.
2013. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg kiskesztyűt is vigyél neki.
2013. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ket hete, aprilis 20-an szultem a bajcsyban, elotte pedig 10 napig volt szerencsem a nogyogyaszat vendegszeretetet elvezni:)

Egy rossz szavam sincs, az orvosok/szulesznok/noverek nagyon kedvesek voltak. Raadasul amikor a nogyogyon fekudtem annyian voltak hogy a mi szobankba is hoztak gyerekagyasakat babakkal, volt hangulat :D Ne aggodj hogy nem fogadtal dokit es szulesznot, nekem mondjuk dokim volt de szulesznom nem, es vegig ott volt, nagyon sokat segitett. A sajat dokim neha bejott megnezni, mindig tekert egyet az oxin hogy utana szidtam minden not a csaladjaban...a legvegen aztan persze o is ottvolt, meg az 50 perces varrast is szepen megcsinalta.

A szuloszobak vadi ujak, nagyon megnyugtatoak. Bevisznek abba amelyik eppen ures, nekem a sarga jutott, volt benne bordasfal, szivacsmatrac a foldre meg kotel, es hoztak egy nagy labdat is kesobb amikor mondtam hogy nem a hasam faj fajasok kozben hanem a hatam, rogton kaptam a labdat es ugy levette a terhet a hatamrol hogy szinte beszelni tudtam volna fajasok kozben. Szoval ha neked is a hatad faj akkor kerj rogton labdat! A bordasfal arra volt jo, hogy 2 fajas kozott felmasztam ra hogy megnezzem milyen messze latok ki az ablakbol :D A kotelet meg a matracot nem probaltam.

Majdnem vegig rajtam volt a ctg, meg oxi a karomban, de lehetett maszkalni vele, az elejen pisilni is az infuzios allvannyal mentem, nem probalnak agyhoz kotni vagy ilyesmi. Ha elfolyt magzatvizzel mesz be vagy repesztenek, akkor 4 orankent kapsz egy adag antibiotikumot az infuziodba. Fajdalomcsillapito injekciot is kerhetsz, azt a seggedbe kapod, nekem automatikusan hoztak de csak arra volt jo hogy bekekult a helye :D nem ereztem semmi hatasat, allitolag van akinek bejon. Epit lehet kerni, en lekestem, de utolag megtudtam hogy ugy kellett volna hogy elotte mar beszurjak a csovet, es azzal vajudsz egy darabig es amikor kaphatod az erzestelenitot akkor mar nem kell szarakodni a szurassal, hanem csak a folyadekot kell belenyomni.

Ha a babad este 6 elott szuletik akkor 3 ejszakat kell bent tolteni, ha 6 utan akkor negyet. Es egy tanacs kerdezz kerdezz kerdezz, sokan vannak, nem jonnek segget nyalni a csecsemosok, de ha barmi kerdesed van azonnal valaszolnak, segitenek.

Az elozo valaszolok mar tok jol leirtak a tobbit, de ha barmi kerdesed van meg es friss info kellene akkor nyugodtan irj! konnyu szulest!:)

2013. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!