Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés lenne neki? Tisztában...

Kevés lenne neki? Tisztában vagyok vele, hogy nincs olyan, hogy ennyit, meg annyit kell ennie egy babának, szerintem az is baj, hogy már mindenfélét olvas az ember, egyszerűen túliformáltak vagyunk.

Figyelt kérdés
mégis elgondolkodtam,mert a babám 3 hónapos,3,5 kg-val született,most pedig 6 kg.ugye ez alapján ha minden igaz a napi 800ml-t el kell fogyasztania,de pár napja kíváncsiságból újra béreltem mérleget és közel sem eszi meg ezt az adagot.alkalmanként 100-110-120 között mozog a mennyiség,és napjában ált.5-ször eszik+az éjszakai szopizások,amit eddig még nem mértem ma fogom.összesen tehát 650-700 körül lehet a mennyiség.ez most akkor kevés lenne,vagy hagyjam a francba a méricskélést?
2009. szept. 29. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyd a méricskélést!

Ha szépen gyarapszik nem kell mérni! Hidd el tudja ő, hogy mennyi kell neki. Teljesen normális, hogy kicsivel kevesebbet eszik.

2009. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Más az anyukák tejösszetétele. Van akinek zsírosabb abból a kevesebb is elég, van akinek vizesebb abból több kell. A 150ml testtömeg kg-ként csak egy átlag.
2009. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Hagyd el a mérést.

Ahogy látom, kb. 4 hónapos kora körül fogja duplázni a babád a súlyát, ami tökéletes. (6 hóig "kell"/szoktak duplázni, 12 hóig triplázni. Ez az egyik azon kevés számadat közül, amire a szoptatási tanácsadók is figyelnek.)

Az, hogy egy evésre vagy egy nap mennyit eszik, teljesen lényegtelen és millió dologtól függ. A hosszú távú gyarapodás és kiegyensúlyozott általános fizikai/szellemi/érzelmi állapot a lényeg.

2009. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!