Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szivárog a tejem ha...

Miért szivárog a tejem ha kevés van benne? És, ha mindenki azt állítja, hogy akkor lesz tejed a minél többször cicire rakod, hogy fogyhat el, ill. , hogy lesz kevesebb estére?

Figyelt kérdés
7 hetes a lányom, és kb. a 2. héttől nem kellett neki a bal cici mert nehezebben jött belőle, így mindig csak egy pár percre rátettem evéskor, de végül mindig a jobb ciciből eszik.A másikat fejtem, de 50-60 ml- nél többet nem tudtam. Viszont most egy hete nem fejtem ,és mikor szopizik (a jobb-ból) a másikból szivárog a tej, de mikor utána lefejem jó ha 20ml-t ki tudok préselni. Miért van ez nem értem?
2009. szept. 30. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Működik a tejleadó reflex. Ha jól emlékszem, nálam ez 3-4 hónapig tartott, szoptatás közben.Valamit tenni kellett a másik mellem elé-alá, hogy ne csurogjon szanaszét. De nagyon az elején beindult bármilyen gyereksírástól :)

Még nem állt le a tejtermelés a hanyagolt ciciből sem. Annál amit te ki tudsz préselni, a babád többet tud magáévá tenni mert, hatékonyabb, erre van "specializálva".

Hallottam már többször olyanról,hogy valakinek a babája akár 1 éves koráig vagy tovább is szopizott egy ciciből végig. Persze, hogy a kis ravaszak nem akarnak sokat melózni a kajáért, pláne ha az egyikből könnyebben hozzájutnak.

2009. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem majdnem minden nőnek az egyik melle erősebb, azaz az egyik melle több tejet termel. Valószínű neked a jobb melled az, abból könnyebb a babádnak szopiznia, míg a bal melledből nagy munka árán kap csak tejet. A szoptatás elején beindul a tejleadó reflex, ekkor a baba nagyokat kortyol a tejből. A tejleadó reflexed még elég erős, ezért van az, hogy másik melledből is folyik a tej. A tejleadó reflex ilyen pici babánál szinte azonnal beindul, később persze majd már nem lesz ennyire erős. A bal melled nem tudod kifejni, nincs olyan mellszívó, ami a baba szájánál jobban tudna szívni. Míg te 20 milit kifejsz, addig ő sokkal többet. A fejést nem lehet azonos értékűnek tekinteni a szoptatással.
2009. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is erősebben termel a jobb mellem. Ezért többször szopiztatom először a balból ( két mellből szoptatok 3 hónapos kora óta) így az többet van stimulálva, amelyik "lustább". De szerintem normális.

Azzal is szémolj, hogy a fejés nem annyira intenzív, mint amikor a babád szopizza. Nekem úgy magyarázták, hogy 20 at tudsz kifejni, akkor még min. 20 van benne.

2009. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!