Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell enni terhes vitamint...

Kell enni terhes vitamint szoptatás idöszaka alatt is? Vagy felesleges? Elegendő a helyes vegyes táplálkozás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, csak lehet. Ártani biztos nem árt egy kis tuning.

Bár ha most szültél, akkor tényleg itt a sok friss zöldség/gyümölcs, télen is más lenne...

2013. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szedem a terhesvitamint, hiszen a szoptatás extra tápanyagot és vitamint igényel. Ezen kívül sok folyadékot is iszom. Nyilván jobb lenne, ha minden vitamint természetes forrásból vinnék be, de egy két éves és egy 4 hónapos gyerek mellett sajnos sokszor örülök, ha a fő étkezéseket nem felejtem el! Sokan panaszkodnak, hogy híznak a terhesvitamintól, de ez nem általános! Szerintem, ha picit is úgy érzed, hogy nem eszel elég vitamindús ételt, akkor szedjél vitamint!
2013. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban angyona jánlott amikor kialakulnak a szervek. Pont múltkor volt erről egy műsor. Pl a folsavnál hogy meglegyen a megfelelő adag napi 15 tányér spenótot kéne megennie a kismamának. Mint tudjuk ez lehetetlen és ez csak a folsav a többi nincs ott. A gravida egyáltalán nem egy drága vitamin az lső pár hétben legalább szedd.

Nézd végig.

http://www.youtube.com/watch?v=aJj0LCtBldQ

2013. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ajánlott a szedése. Én 20 hónapig szoptattam és végig szedtem, ártani nem árt.
2013. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól írta az első: nem KELL, csak lehet!

Én a terhesség 14. hetéig szedtem (aztán orvost váltottam), és kérdeztem is, hogy muszáj ennyiféle bogyót szedni? És ő is azt mondta, hogy ha megfelelően, változatosan táplálkozom, akkor nem kell, csak az első 12 hétben fontos.

Abba is hagytam minden vitamin szedését.

Most 1 hónapos a babám, teljesen egészséges, jó sok tejem van, és biztos elég tápláló is, mert még a védőnő is csodálkozott, milyen rohamosan növekszik...

2013. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

Szia!

Ha változatosan étkezel, gyümölcs, zöldség szerepel a mindennapi étrendedben, akkor külön nem fontos szedni. A vitaminok szintjét az anyatejben a szervezet szabályozza, így ha nincs hiányállapot az anya szervezetében, akkor nem emelkedik meg a szintje a tejben a vitaminnak ha plusszba szedi az anya, hanem a felesleget egyszerűen kipisili az anya.Persze más a helyzet ha beteg az anya vagy vitaminhiánya van.

Szép estét

Andi

2013. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!