Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szoptatás mellett nem gond,...

Szoptatás mellett nem gond, ha ebédre paleo menüt eszek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetne mondjuk teljesen paleó szerint étkezni, nem veszélyeztetheti a tejemet?

2012. nov. 23. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Inkább egyél rendesen mindefélét, mert hogy a saját egészségedet veszélyezteted ilyen hülyeséggel, az a te dolgod, de a gyerekedét ne. A gyereknek fontos, hogy MINDENFÉLE tápanyagot megkapjon, ha elkezdesz különféle apaldolgokat kihagyni, akkor súlyos és többé nem helyrehozható károsodásokat okoz a gyereknek.

A paleo táplákozás annyira egyoldalú, sok tápanyagot kizár, és egészségtelen, hogy értelme ember eleve nem akakr igy élni. Ennek semmi köze az ösemberek táplálkozásához, csak valaki elképzet egy fajta összeállitást, ami jóformán semmilyen ösembercsoportra sem volt igaz.

2012. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az ebédem lenne az,és nem az ősember miatt szeretném hanem mert hús zöldség kombinációra vágyom.tejterméket,gabonát reggel-este is tudok enni és gyümölcsöket is.
2012. nov. 23. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:

"Csak az ebédem lenne az,és nem az ősember miatt szeretném hanem mert hús zöldség kombinációra vágyom.tejterméket,gabonát reggel-este is tudok enni és gyümölcsöket is."


Ebben nem tudom, mi lenne a paleo, de az teljesen normális, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt eszel, elegendö fehérjével, és reggel-este - vagy amikor éppen kivánod - szénhidrátokat meg tejtermékeket is fogyasztasz.


Szóval igy nincs semmi baj vele.

2012. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy sincs semmi baj a paleóval, jobb lenne ha lisztet máskor se ennél, de te tudod :D
2012. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
2 éve szoptatok és 100%-osan paleózom, ahogyan tettem a terhesség alatt is. Az egész család így étkezik, tej még most is van bőven, mindenki makkegészséges. A "paleo" kétévesem pedig még soha sem volt beteg. Én kb 1 hónap alatt visszanyertem az alakom szülés után, mert a paleo miatt meg sem híztam. A gyerek viszont teljesen normális, 3,5 kilóval született. A férjem a paleo mellett dolgozik, van egy vállalkozása, 2 egyetemet végez egyszerre, sportol és nem utolsósorban a világ legjobb apukája. Én csak ajánlani tudom.
2012. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, köszönöm a válaszodat, erre voltam kiváncsi, ment a zöld kezecske!


2. olvasd el figyelmesebben a kérdést. mi benne a paleo? az ebéd! szoritkozz a kérdésre, ne láss bele mindenfélét, csak egyszerűen válaszolj. látod a kedves utolsó megértette.

2012. nov. 24. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Első kommentelőnek: Azért az ilyen típusú véleménytől mindenféleképpen hülyét kapok. Lehetséges, hogy nem tudjuk meghatározni vagy a nagy változások miatt reprodukálni az ősi étrendet, de értelmetlennek, egyoldalúnak, egészségtelennek titulálni meredek. Az amit ön normálisnak tart és egészségesnek, semmilyen alapja nincs, azon kívül, hogy a környezetében, sőt az egész világon úgy étkezik mindenki, meg mindenhonnan ezt nyomják. A mindenhonnan nyomott dolgokról már amúgy is nyilvánvalóan kiderült, hogy érdekfüggő, de legjobb esetben is civilizációs butaság. Attól mert mindenfélét összeeszik változatosság védőárnyéka mellett közel sem jelenti azt, hogy abból mind való is az embernek. Ezt fel kéne már ismerni. Attól, hogy a többség még nem betegszik meg tőlük, nem kell azt gondolni, hogy nem is árt. El kéne fogadni, hogy igenis borzasztó tömegek szenvednek csak étkezési problémáktól, és itt nem apró lépéseket kell tenni, mert az pofon a kakinak. Képzelje, én is átálltam, két kezemen tudom csak megmondani, hogy milyen nyavajáim szüntek meg, ebből mind valamilyen hipotézis része is volt. Soha semmitől nem fogytam olyan monoton biztosan, mint ettől, pedig a fogyásra magasról rátettem, de örülök, hogy így van. Azt is be kéne látni, hogy ennyi emberre a világon nem lehetett volna nem káros élelmiszeripari irányelveket kidolgozni. Hogy ezt visszacsinálni globális szinten már nemigen lehet, az egy teljesen más kérdés, de a módszer maga működne, és működik is azoknál, akik rávetemedtek.
2013. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!