Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek, ha az egy éves...

Mit tehetek, ha az egy éves kisfiam csak szopik?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó mást enni egy nap 12x szopik?

Szabályosan cici függő?



2013. máj. 11. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem elég nagy baj,hogy nem eszik semmit! Mit tehetnél? Inkább mit kellett volna tenned,már rég... Kínálgatni kell neki,ha kell,egy nap 20x,ha nem fogadja el abban a formában,akkor praktikákkal.
2013. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Védőnő, gyerekorvos mit mond?


Én nem adnék neki cicit. Tudom, hogy nehéz lesz, de az egészsége fontosabb.

2013. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Az anyatejes babákat fél éves korban kell az ajánlás szerint elkezdeni hozzátáplálni. Tehát már fél éve nem csak anyatejet kéne kapnia.

Amúgy gyerekorvossal, védőnővel nem szoktatok beszélgetni?

Amúgy olyan nincs, hogy nem hajlandó megenni. Kínálni kell, meg kell vele kóstoltatni, először csak 1-2 kanállal, majd ami tetszik neki, azt fokozatosan többet. Nagyon sok fajta dolog közül lehet választani, azért nehéz elhinni, hogy semmilyen gyümölcs vagy zöldség nem ízlik neki.

És mi lesz, ha elmegy a tejed? Mit adsz neki enni? Semmit? Tessék leülni védőnővel és megbeszélni a dolgokat, hogy milyen ételeket adhatsz neki és milyen praktikákkal!

2013. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez azért elég kemény. Már régen tenni kellett volna ellene. Ahogyan a többiek is mondják. A gyerekorvos vagy a védőnő nem segített a hozzátáplálásban??? Ijesztő és tényleg ne vedd rossz néven nem bántani akarlak távol álljon tőlem. De fejlődik rendesen a gyerek? Nem kisebb az átlagnál? Nincs semmi baja ugye? Sürgősen be kell vezetned a rendes étkezéseket.
2013. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ezért tuti le leszek pontozva, de csak a tapasztalatomat írom le. Öcsém is 1 éves koráig csak szopott, semmit nem evett meg, hiába kínálta neki anyu, de nagyon jo sulyban volt, nagyobb volt az átlagnál. 1 éves kora körül megtört valami, azóta eszik mindent normálisan. Most 11 éves.
2013. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ja és dokinál is voltak többször , de mivel szépen fejlődött nem volt baj.
2013. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
11 kg átlagos magaságu baba. Kibútak a fogacskái is 11 hónaposan már elindult most egy évesen stabilan megy fölmászik az ágyra. 1-2 szót mond.Mindenre nyitott élénk kisfiú
2013. máj. 11. 19:00
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

az egyik ismerősöm 14 hónapos koráig csak szoptatta a gyererkét.Én is csodálkoztam mikor mesélte.

szerintem ha rendesen hízik,akkor nem annyira gáz

2013. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Az én kisfiam is hasonló volt, de ő azért evett valamennyit. A védőnő és egy szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy 1 évesen még a 90% anyatej, 10% egyéb étel teljesen rendben van. Nem azt mondom, bogy ez a követendő példa, de ha ilyen szép súlyban van, szerintem nem akkora probléma, hogy drasztikusan kéne rajta változtatni. Vannak ilyen babák, akik nehezen kezdenek el enni. Nekem mikor már evett valamennyit, akkor is sokat szopizott. Szerintem mindig kínálgasd, de ne nagyon erőltesd, nehogy megutálja az evést. Nekem most másfél éves, és mostanában kapott úgy jobban rá az evésre, hogy már csak kb. 3-4-szer szopizik egy nap, de én is azt hittem, hogy ez sosem fog eljönni.

Amíg jól fejlődik, szerintem nem olyan hatalmas gond, csak folyamatosan próbálkozni kell. Egyáltalán semmit nem hajlandó megenni?

2013. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik ismerősöm kislánya is közel 1 éves koráig csak szopizni volt hajlandó. Aztán hirtelen megváltozott valami benne és egyből hússal indította a szilárd étkezést.

Ha nem hajlandó mást enni, akkor csak a szoptatás marad, majd csak valamire ráfanyalodik.

2013. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!