Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptassam éjszaka is vagy ne?

Szoptassam éjszaka is vagy ne?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom. Napközben nem kell neki a cici, csak reggel, este és éjszaka 2x, 3x. Velem alszik egy ágyban, mert a fogzás miatt nem bírtam már a fáradtságtól átjárkálni hozzá, ha felsírt (7,5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat). Jól bevacsorázik 19-kor, és cici után el is alszik. De 4 óra múlva simán felébred, majd 3 óránként. Próbáltam cumit adni neki, vizet, de kevés volt neki. Cicil, és már alszik is tovább. Kaptam jótanácsot, hogy ez csak megszokás nála, és ne adjak neki cicit 4 óra múlva. És ha nem kap kaját, akkor nem fog a vízért felkelni. Ti mit javasoltok? Igazából kibírható ez az éjszakázás hogy ott van mellettem, de azért jó volna összefüggően aludni mondjuk 5-6 órát :) Szeretném sokáig szoptatni még legalább reggel-este. Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 23. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened, jobban átlátod, mint más. Nálam ugyanez volt a helyzet, volt, aki mondta, hogy megszokás és ne, volt, aki azt mondta, nagyon jól teszem, ha igen. Én átgondoltam és továbbra is mellettem aludt és szoptattam éjjel, volt, hogy 2-szer kért, volt, hogy 5-6szor is, nemcsak éhségből, de feltételezem, hogy komfortszopi volt. De annyira pici volt, annyira jó volt látni, ahogy álmában szopizik és megnyugszik, hogy nekem nem volt szívem elvenni tőle. Tökre fáradt voltam, arra emlékszem:) De megérte. 20 hósan elválasztottam és már nem igényelte az együttalvást sem és nem ébredt.
2013. máj. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez már inkább olyan, mint a cumis gyerekeknél a cumi.

Nem azért kel fel, mert éhes, hanem mert megnyugtatja, meg persze mert így szokta meg.

Azt meg neked kell eldönteni, hogy szeretnéd-e tovább is így folytatni, kényelmes, kivitelezhető-e neked. Mert ha nem, akkor szoktasd le róla.

Én magam, míg szoptattam nem voltam annak híve, hogy cicivel nyugtassam meg a fiamat, nálunk más volt a megnyugtatós módszer, így én a saját szemszögemből nézve azt mondom, hogy ne szoptasd éjjel. De te meg a másik szemszögből látod a dolgokat, te máshogy csináltad, így ezt neked kell eldönteni.:)

2013. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha neked nincs nagyon a terhedre, nyugodtan szoptasd éjszaka, minden cseppje a javára válik.

Az enyém is ezt csinálja, de úgy vagyok vele, hogy amíg tehetem és van tejem, addig hadd szopizzon kedvére, kibírom azt a pár kelést (nekem is hamar vissza alszik rajta). Mondjuk én nappal nem érzem fáradtnak magam emiatt, vagy ha igen, akkor ebéd után alszom vele egy kicsit.

2013. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
79%

A te hozzáállásod alapján én is tovább folytatnám. :)

Simán lehet, hogy a komfortszopi miatt kel éjjel (szepaszorong is mostanság, gondolom), bár én úgy sejtem, hogy éhes is lehet, azért is szopik. És szerintem "anyatejre éhes", ha mondhatom így - nem hiszem, hogy azzal, ha esetleg többet enne napközben (már ha van még mikor többet ennie), megoldódna a dolog.

Az enyém is ennyi idős, és igazi zabagép nappal (igaz, csak 3x eszik, de akkor sokat), viszont éjjel még stabilan szopizik min. 2x. És amennyire meg tudom figyelni félig álomban, nemcsak kortyol vagy iszik, hanem kisebb adagokat meg is eszik a tejből. Szóval nálunk tuti, hogy az éhség is bejátszik. Meg a fogzás, szorongás stb. :)

Lehet, hogy nálatok is hasonló van. De ha nem, akkor is folytasd nyugodtan, ha ezt érzed helyesnek. Ártani biztosan nem ártasz vele. ;)

2013. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!