Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szopizik többet ha...

Miért nem szopizik többet ha utána éhes?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisfiam már be volt állva 3-4 óránkénti evésre. Már két hete azt csinálja, hogy nem hajlandó rendesen enni. Abbahagyja a szopizást ( nem sír meg semmi, teljesen úgy néz ki mint aki jól lakott ) és hiába kínálom neki a cicim nem kell. Viszont ha jól lakik akkor miért sír 1,5 óra múlva, hogy éhes. Lenne még tejem mert rendesen kortyol még amikor elengedi szóval még annyira dolgozni sem kell érte. De akkor miért csinálja ezt? Teljesen felborítja a napunkat, sehova nem tudok vele rendesen elindulni mert egy óra múlva üvölt. Valakinek hasonló tapasztalat, tipp?
2013. máj. 24. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 4.5 hós kislányom mostanában kezdte, hogy napközben nem szopizik rendesen, mert "nem ér rá". Szív kettőt, aztán nevetgél, nézelődik, alig bírom rávenni, hogy egyen! Ő ráadásul az éjszakai nyugalomban pótolja a szopizást!
2013. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Azért, mert már túl elfoglalt, nem köti le őt a szopizás annyira. Most nyílt ki az értelme, nagyon figyeli a környezetét, érdekli a külvilág.

Próbálj minél nyugodtabb, ingermentes környezetet teremteni, amikor szopizik (félhomály, csend, jülön helység stb.). Amikor szopizik, legyél vele türelmes. Ha elfordul, várj egy kicsit, kínálgasd, hátha kis idő múlva újra eszébe jut, hogy még nem lakott jól.

De ha ezek a trükkök se segítenek, akkor nem nagyon marad más, mint rugalmasnak lenni és alkalmazkodni ehhez. Tudom, megkavarja a korábbi szokásokat, de ez normális viselkedés ebben a korban, amin nem szükséges minden áron változtatni, jobban megéri elfogadni. ;) Nemsokára megszokja majd, hogy ő már sok dologra képes, és megtanulja, hogy ő is jobban ár, ha először rendesen eszik és utána megy játszani. Addig is türelem és kitartás!

2013. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. xStefix igazad lehet mert ahogy jobban figyelek tényleg azt csinálja, hogy forgatja a fejét,nézeget jobbra-balra és hiába kínálom a cicit nem kell. Azt hittem azért mert jól lakott, de ezek szerint lehet, hogy tényleg csak el van foglalva. Próbáltam sötétített szobában szoptatni de az a gond, hogy most még a saját keze is úgy le tudja foglalni, hogy nem eszik. Hát gondoltam még arra is , hogy megpróbálni megvárni a 3 órát és ha nagyon éhes akkor eszik rendesen de az a helyzet , hogy nincs szívem éhen hagyni ha látom, hogy az a baja és sír. Szóval marad akkor a türelem és rugalmasság. További szép napot nektek:-)
2013. máj. 25. 07:31
 4/4 xStefix ***** válasza:
Jól gondolod, egyetértek. Próbáld úgy, ahogyan neki a legjobb, ez most ilyen mozgalmas időszak. :)
2013. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!