Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 10-15 perc szopi után...

Ha 10-15 perc szopi után bealszik a 6 hetes babám, akkor már nem éhes? Ha utána még tud aludni akár 3 órát is? Ha éhes lenne, akkor is aludna?

Figyelt kérdés

Melyik az erősebb? Éhség vagy alvás?


Félek, hogy keveset eszik, mert éjszaka szoptattam 4-kor, ma reggel 7 körül és 10-05 perc után már aludt. Lefektettem. de hát ez nem elég.


2011. ápr. 6. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha méred minden szopás után,akkor tudod,hogy éhes-e? Van amikor 5 perc után jóllakik a baba,de lehet,hogy 15-20 perc alatt csak cumizott inkább. Ha sokáig szopik,akkor 6 hetesen még elfáradhat,és bealszik. Ha nem éhes,akkor sokáig alszik,ha éhes,akkor rövidesen felébred.
2011. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem mérem a szopizások után, csak hetente egyszer. Van, hogy szopizik 30-40 percet, van, hogy csak ilyen keveset.

Tehát, ha éhes, akkor felébred... remélem. :)

2011. ápr. 6. 07:49
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Felesleges mérned, érzed hogy nem fogy akkor elég neki.

Gondolom nem minden szopi 15 perc, valószínü éjszaka már nincs szüksége nagyon tejre. nekem 2 hósan átaludta az éjszakát. elötte pont így volt mint nektek hogy kora hajnalban majd reggel szopizott. arra figyelj hogy ne enged neki hogy a cicin lógjon ha szív addig hagyad mert ilyenkor szoktak az anyatejesek rászokni a cicin lógásra, aztán még 1 évesen is 2x kel éjszaka cicit rágni.

2011. ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
cicin lógjon? Ezt hogy érted? Ha bealszik a cicin, akkor nem tudok mit tenni, lefektetem.
2011. ápr. 6. 07:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az éhség sokkal erősebb, hidd el! Még te is felébredsz, ha fáj a gyomrod, nem, hogy egy kisbaba. Az teljesen mindegy, hány percig cicizett! Ennyi idős korukra már elég erősek és ügyesek, hogy akár 10 perc alatt is kiszívjanak annyit, ami elég 3 órára. Az enyém 3 hónaposan képes volt 5 perc alatt jóllakni (utána aludt 3 órákat...). Egy szopizó baba nem fogja magát éheztetni, addig eszik,míg dagad a pocija :) Méregetni teljesen fölösleges, hagyd,hogy maga döntse el, mennyire van szüksége! Ez a cicinlógás meg kicsit fura hozzáállás... Van, aki bizonyos idő után leveszi a gyereket a melléről és cumit nyom a szájába... gy 6 hetes babának az anyja közelségére is szüksége van.. Kell neki az érintés, a megnyugtató testkontaktus... 4. gyerekét szoptató anyuka :)
2011. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.
2011. ápr. 6. 09:06
 7/8 xStefix ***** válasza:

Én a 4 gyerekes anyukára hallgatnék, jól mondja! ;)

Egyesek szeretik betegségnek meg rossz szokásnak beállítani a komfortszopást/cumizást/cicin lógást, pedig a világ legtermészetesebb és legalapvetőbb babai igénye - pláne néhány hetes korban!!! (De még akár 2-3 évesen is; igaz, ekkor már jóval kevesebbet szoktak.)

Az ilyen irányú "elkapatás", amivel ijesztgetni szoktak, nem a szükségletek kielégítésével van összefüggésben. Márpedig a komfortszopás szimpla szükséglet, semmi köze a ROSSZ szokásokhoz!

2011. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne valószínű jelezné, pl: sírna. :) Ha alszik akkor jól lakott. Lehet, hogy 5 perc alatt eszi tele magát, lehet, hogy 1 óra alatt. Ez változó.Az is lehet, hogy nagyon erős a tejed. Én is aggódtam mikor kicsi volt, de aztán 2 hónap alatt megduplázta a súlyát, és átaludta az éjszakákat. Most 5,5 hónapos.
2011. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!