Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Méregessem babámat hogy...

Méregessem babámat hogy mennyit eszik? Még pocakban van, de az elsöt mindig mértem, csak hogy tudjam hogy ha sír, lehet-e attól hogy éhes.

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyereknél volt mérleg, de folyton csak idegeskedtem miatta, így a másodiknál és most a harmadiknál sincs mérleg. Most a védőnő odaadota az övét 1 hétre, akkor mértem napi 1x, hogy mégis mennyit eszik. Ennyi nekem elég is volt a mérlegekből:) Szerintem felesleges.
2013. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:

Temperamentumodtól függ. Én szerettem mérni, látni és tudni. Ha nem vagy nagyon parázós, akkor mérd. Ha idegeskedős típus vagy, akkor ne, mert csak ártasz vele.


Amúgy meg ha sír, tedd cicire. Lehet nem éhes, de megnyugszik tőle...

2013. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval! Ha sírt a babám, akkor cici! Meg is nyugodott tőle, és a tejtermelést is elősegítette! Ha méred, azt ne felejtsd el, hogy nagy különbségek lehetnek a csecsemők között! Van amelyik kevesebbel, van amelyik több tejjel fejlődik jól!
2013. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne.

Bőven elég hetente megmérni, hogy gyarapodott-e.

2013. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne mérd... első babát én is mértem minden etetésnél, halálra idegeltem magamat ha kevesebbet evett mint "kellene" (ez már eleve egy hülyeség, hogy meg van adva mennyit kellene ennie egy babának, náluk is megvannak az egyéni különbségek mint a felnőtteknél, meg általában reggel sokkal többet esznek mint délután vagy este).

Most 3 hetes a második babám, őt első hétben mértem, aztán emlékeztettem magamat rá milyen idegbajos voltam az elsőnél az állandó méricskélés miatt így már nem mérem. Fogalmam sincs mennyit eszik egyszerre. És én nem rakom minden nyekkenésnél cicire, csak ha egyértelmű a jelekből hogy éhes (nem is lenne jó ha pl. cicire tenném amikor éppen a hasával kínlódik, mert csak rosszabb lenne neki tőle ha akkor ráenne). Minden pelusban van pisi, majdnem mindegyikben van kaki, és gyarapszik is a pici, szóval biztos elég neki az amit eszik. Én meg nem idegeskedem naponta 5-6-szor azon, hogy úristen, megint 10/20/30 grammal kevesebbet evett a kelleténél.

2013. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 26. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!