Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A köménymagos leves a tojásleves?

A köménymagos leves a tojásleves?

Figyelt kérdés

Tényleg jó tejszaporításra?

Leírná valaki hogyan kell elkészíteni?


2009. okt. 6. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát kömény a tejszaporító teákban is van, úgyhogy lehet benne valami. :)


Én így szoktam, anyósom imádja,ahogy én készítem, neki "sose lesz olyan" :)


Liszt + olaj + köménymag (kb 1 teáskanál), kicsit megpirítom, aztán pirospaprika, kb. 2-3 teáskanál, majd felöntö vízzel, ízlés szerint, ki mennyire szereti hígra vagy sűrűbbre, majd vegeta és még őrölt kömyént is teszek bele egy keveset. Majd megvárom míg felforr, vigyázni kell, mert hirtelen kifut, amikor felforrt. aztán ha raksz bele tojást és elkevered, akkor tojásleves lesz, h a nem akkor nem. És mindenki tesz bele magának ecetet, ha akar, ill. van, amikor pirított zsemlekockával esszük, nyamm de fincsi! :)))

2009. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régen a szoptatós anyukák ezt ettek.

Kevés zsíron nem sűrű paprikás rántást csinálsz.Felöntöd vízzel,teszel bele sót és köménymagot ( én őröltet szoktam ).Ha jól összeforrt ( vigyázz mert könnyen kifut,ha nem figyelsz rá),akkor belehabarom a tojást,és szoktam bele ütni egsézben is személyenként egyet-egyet-Így laktatóbb.

Van aki nem tojást tesz bele,hanem pirított zsemlekockát tesz a tányérjába,és arra önti a levest.

2009. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmmm... már jól is laktam! Köszönöm! :)
2009. okt. 6. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
ismerősöm 1,5koráig szoptatta az ikreit,szinte csak tojásos ételeken élt.szóval lehet a tojás is hatékony.
2009. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék,én teszek bele babérlevet is.
2009. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan már nem szoptatok, de a kislányom 21 hónaposan levesgyönggyel eszi, úgy is nagyon finom. Szoptatós levesnek is hivják :-D
2009. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!