Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ahhoz hogy tej termelödjön...

Ahhoz hogy tej termelödjön sok folyadék kell. De mennyi naponta? és kb. miböl tevödjön össze? ( úgyértem viz, tea, leves stb. kombináció)

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én naponta megiszom kb. 1,5 liter szopis teát, + 2-3 bögre gyümölcsteát (ebben a hidegben jót tesz), 2-3 liter szénsavmentes ásványvizet, 1 (van amikor 2) liter őszilevet, fél liter tejet. Levest ritkán eszem, mert nem rajongunk a levesért.
2010. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2-3 liter viz inni például az alap. A leves energiadús, az jó. A tea vizhajtó, azt én nem javaslom, de mások másképp vannak vele.
2010. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tejtermelést segíti még elő a barna sör, a köményleves, vannak kifejezetten tejtermelést segítő gyógytea keverékek. de azt mondják bármi jó, csak folyadék legyen és sok. szerintem napi 2-3 liter. viszont a barna sört sokan dicsérték.
2010. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első anyuka, te ezt mind egy nap alatt iszod??? Összeszámoltam, az 7-8 liter folyadék! :)
2010. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kb. 4-5 liter folyadék szükséges naponta. Ebből 1,5 liter ami különféle tejserkentő (laktoherb, hipp tea, görögszénamag "tea"), 1,5 liter gyümölcstea (de csak mert tél van, jólesik a meleg folyadék) a maradék víz.
2010. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyi folyadék kell, amennyit magad miatt innál, plussz ahány decit a baba kb szopik. A baba testsúly-kilógrammonként kb. 150ml-t szopik egy nap. Persze ez csak átlag, az enyém pl sokkal többet.

Szerintem túlnyomórészt vizet érdemes inni. Másból inkább csak 1-2 pohárral. Meg persze levest enni, ha igényled.

2010. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, ezt mind megiszom egy nap, járok is sűrűn pisilni, de a tejcsivel nincs gondom. 3 hónapos a fiam, szopizik rendesen, és van már a fagyóban tejcsi elrakva. :)))

Annyi, hogy a tejet nem minden nap iszom, mert nem mindig esik jól. De a vizet, teákat, gyümilevet igen.

2010. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek !
2010. jan. 1. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló kicsit hihetetlen az a 7-8 liter folyadék naponta.

De ha valóban így van akkor gratulálok.Sajna én 2 litert is alig bírok meginni egy nap, de a fene tudja tejem van bőven.

2010. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!