Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire megbízható...

Tényleg ennyire megbízható fogamzásgátló a szoptatás?

Figyelt kérdés
Valamelyik válaszban azt olvastam, hogy akkor biztonságos, ha max 6 óránként szoptatunk. Tényleg?
2013. máj. 31. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Hulyeseg. Ot oranal tobb soha nem marad ki, az is napi egyszer, megis tok szabalyos ciklusom van.


Aki ilyenekben hisz, annak meg relativ jo esellyel lesz gyereke.

2013. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

A szoptatás a szülés utáni időszakban viszonylag biztonságos fogamzásgátlási módszer. A fogamzásgátló hatás azonban csak akkor jelentős, ha a baba nincs hat hónapos, nem kap az anyatejen kívül kiegészítő táplálékot, sem cumit, az egyes szoptatások között nem telik el hat óra, és a baba kellően hosszú időt tölt az anyamellen.


A fenti kritériumok együttes teljesülése nagy valószínűséggel kizárja a peteérés bekövetkeztét és így az újabb terhességet. Néhány szoptatós anya ugyanakkor kizárólagos szoptatás mellett is menstruál pár héttel a szülést követően, másoknál pedig napi egy szoptatás is megakadályozza a teherbeesést. A terhesség már az első szülést követő vérzés előtt létrejöhet, hiszen a menstruációt peteérés előzi meg.

2013. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem 6, max 2-3, és akkor sem biztos...
2013. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is hitt ebben, mentségére legyen mondva hogy a 70-es években. Mondjuk egy szót sem szólok, mert ennek köszönhetem, hogy élek. Testvérem és köztem nincs egy év korkülönbség.
2013. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom honnan veszi ezt. Kizárólag az első pár hóanpban védHET, sosem biztos, és nem 6 óra, maximum 3 telhet el 2 szoptatás között...
2013. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ehhez fontos tudni, hogy a szoptatásnak fogamzásgátló hatása van, de ennek feltételei vannak:


"a baba még 3-4 órás időközönként szopizik, 6 óránál hosszabb idő nem marad ki

éjjel is szopik még

a kismamának még nem jött meg a menstruációja

a baba még nincs 6 hónapos

a baba csak szopik még, nem kap mást"

És ez is max 80%-os védettség...

2013. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Jaj már ne már! A viszonylag szó érthető? Ezt nem én találtam ki! Olvassátok el figyelmesen! Nem zárja ki a terhességet, de statisztikailag kimutatták, hogy ennek meg ennek a kritériumnak teljesülése esetén jelentős esély van arra, hogy védjen a terhességtől! Tehát védekezni érdemes, de aki lusta hozzá, vagy elkapta a hév, vagy mittudomén, de így szoptat annak nagyobb esélye van elkerülni a terhességet, mint aki nem így szoptat!

Ne legyetek már ennyire földhözragadtak!

2013. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
"A baba csak szopik, nem kap mást" - és ezt tudja a nő petéje? A baba még nem kóstolt semmit, nem termékenyülhetek meg?
2013. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
szimpla népi hiedelem
2013. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
az én bátyám még csak szopott 5 hónaposan, nem kapott mást, mégis teherbe esett velem az édesanyám. a baba úgy fogan, h ondó kerül a hüvelybe. minden más mellékkörülmény...
2013. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!