Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti szoktatok szoptatas utan...

Ti szoktatok szoptatas utan meg fejni is? Erdemes? Ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A baba beállította a tejmennyiséget, ami neki kell! Nem akarom ezzel az időt elvenni a gyerekeimtől!
2013. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

csak akkor, ha be van durranva a mellem, de ez csak az első hónapokban szokott lenni.

ha beáll a kereslet kínálat, úgyis csak annyi tej termelődik, amennyi a babádnak kell, ha érzed, hogy kevesebb, igyál meg egy laktoherb teát. én is azt teszem éppen most.

a kicsim 1 éves, ő a 3. baba

2013. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én napi egyszer fejek tartaléknak amugy igény szerinti szopi van
2013. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Elég volt a tejem, legalábbis az első 5 hónapban. Utána tejserkentőket próbáltam még 2 hónapig, aztán el is hagytuk a szopit, tápszert kapott. Én néha próbáltam fejni, de rettenetesen fájt, és alig jött ki vmi.
2013. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, megkérdezhetem, miért adtál neki tápszert?

Bemasszíroztad a melled fejés elött?

2013. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen úgy éreztem, hogy kevés volt a tejem. És ha őszinte akarok lenni, én úgy futottam neki a terhességnek is, hogy örülök, ha egyáltalán tudok majd szoptatni, ha fél évig is esetleg, akkor meg kánaán. Mire visszanyertem a versenysúlyom (5. hónap), megcsappant a tejem (42 kg, 160 centi, hivatalosan alultáplált a BMI index szerint)-a gyereknél meg növekedési ugrás. Próbálgattam egy ideig fejni (5. hónaptól) de nem éreztem különösebb hatását, baromira fájt is, és idegileg is megterhelő volt ez az időszak, azon görcsölni, hogy nem marad-e éhes a gyerek, mi van ha pont akkor fogy el a tejem, mikor nincs nyitva egy árva bolt sem, stb. és mikor tele lett a hócipőm, megvettem a tápszert, megetettem a gyerkőcöt. Nem tettem meg mindent azért, hogy legyen több tejem (tea, homeos készítmények, tejserkentő ételek-ezek mind voltak), de úgy gondolom, hogy így is bőven túlteljesítettem magam. Tápszert még most, majdnem 2 évesen is kap a gyerkőc, mellé pedig tejet is.
2013. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tehát a könnyebb utat választottad...
2013. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én szopi után sose tudtam lefejni semmit, mert a babám teljesen kiszívta az összes tejet!

Viszont kellett h legyen tartalék, ezért én éjjel szívtam, olyan 1-3 között, mert akkor felébredt, picit szopizott és aludt is vissza, tehát min. 1 mellből ki tudtam szívni mindent. Kicsit fárasztó volt, de megérte, mert soha nem kellett neki tápszert adni.

2013. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Légyszíves ne ítélkezz, mert nem a könnyebb utat választotta, hanem amit jónak látott a babájának és magának! Véleményt mondhatunk, tanácsot adhatunk, de ilyen megjegyzéseket kerüljük, mert pont ezek miatt ugranak össze a szoptatni tudó és nem tudó anyukák! Aki akar szoptatni az már jó dolog, van akinek összejön van akinek nem!
2013. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oh, hát, köszi a gyors ítélkezést, bár nem sértődöm meg rajta, nem vagyok az a típus. Nem gondolom, hogy elítélendő, ha 7 hónap szoptatás után egyszerűen nem vagyok hajlandó tovább vesződni. Úgy gondolom, hogy mindenkinek így volt a legjobb. A gyereknek is, mert nem volt idegbeteg az anyja, meg kapott rendesen enni. Ettől persze a Te véleményed lehet más.
2013. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!