Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig képes egy anya szoptatni?

Meddig képes egy anya szoptatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hány hónapig tremel a mell a baba számára elegendő mennyiségű tejet?
2009. okt. 9. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig. Anyámat 3 éves koráig szoptatta a nagymamám. És nem incifinci adagokba mérve. Rendes jolaktatásig
2009. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Akár évekig is. Hallottam már, aki 8! évig szoptatott...
2009. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Tegnap itt olvastam egy apuka kérdését, aki szeretné, ha a kislánya anyukája már nem szoptatná végre a gyereket. Ez a kislány 4 éves... Az én lányom is szeret szopizni a mai napig, bár már nem ez a főmenü, csak csemege. Ő 21 hónapos. Naponta átlagosan háromszor szopizik és mindig van mit. Pedig én már elhagytam a Lactoherbet, Fitolacot, homeós bogyókat, plusz folyadékot sem iszom. De úgy látszik nálunk az a döntő, hogy még kéri.
2009. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van olyan nő, akinek még soksok évvel a szoptatás abbahagyása után is termelődik kevés teje. Mondjuk 20 éves a gyerkőc, de ha az anya megnyomja a mellbimbóját még kispriccel egy kis tejcsi.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a nő akár a változókoráig, sőt még állítólag azon túl is képes tejet termelni. A tej addig elegendő, amíg van rá igény, vagyis annyi termelődik, amennyi kell. A tej nem fogy el csak úgy, főleg ha valaki már nagyobb babát szoptat, vagyis csak kevés esetben, de annak oka van.

2009. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapig szopott, lányom 7 hós és aktívan cicizik.

(anyámat az anyja 2,5 éves koráig szoptatta)

2009. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Évekig. Régen ezért voltak tartva a szoptatós dajkák, nem apasztották el a tejüket, és nagyon sokáig képesek voltak kiszolgálni az úri család gyerekeit.
2009. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez az utólsó válasz nagyon durva
2009. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13.26-os vagyok. Ez volt a középkorban. Nem volt ám olyan jó a gyerekek helyzete akkor sajnos, sőt a Te szavaiddal élva nagyon durva volt. De itt egy érdekes cikk, ha kiváncsiak vagytok rá.

[link]

2009. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ui: nem gondolnám, hogy durván fogalmaztam volna, tényt közöltem.
2009. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon érdekesek voltak... főleg a belinkelt cikk... eléggé bizarr volt... még a hideg is kirázott tőle. Hál Istennek ma már minden másképp van. Az én kislányom 4 és fél hónapos, de szeretném minél tovább szoptatni. Csak félek, hogy nem lesz számára elegendő tejem.. Sok anyukától hallom, hogy 2-3 hónapig tudtak csak szoptatni, aztán elapadt a tejük. Nem akarok így járni.
2009. okt. 10. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!