Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő szerintetek, ha...

Elítélendő szerintetek, ha egy anya azért nem akarja szoptatni a babáját, mert félti a mellét?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de kíváncsi lennék a véleményekre.

A mai világban úgy gondolom kevesen engedhetik meg maguknak a mellplasztikát. Természetesen tudom, hogy nem jobb, ha a baba anyatejet kap, mint tápszert, de a szépség is fontos, főleg ha addig szép, feszes melle volt valakinek.


2010. jún. 1. 00:07
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
nem jobb = jobb
2010. jún. 1. 00:14
 2/40 anonim ***** válasza:
65%

Igen, egy nagyon önző dolog, inkább ne szüljön.

A természet így találta ki, hogy a nő szoptat.

És ha valaki szoptat az nem egynes út a mellplszatikához. Én a másodikat szoptatom 14 hónapja és semmi sem utal arra, hogy plasztikázatni kellene, pedig fiatal sem vagyok (38)


Egyébként nem tudom az ilyen nővel mi lesz ha megöregszik és már nem lesz minden fesze, ráncai lesznek.nem fog tükörbe nézni, vagy addig plsztikáztata, amíg úgy fog kiézni mint egy múmia?

2010. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
47%
Sztem el. Annyira nem cseszi azért el, nagyobb a riogatás körülötte, mint a valóság. Sztem.
2010. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
70%

Ítélkezni nem szoktam, Isten sem ítélkezik ;)

Minden forma múlandó, így a mell szépsége is. Az anya saját döntése az, hogy gyermekét megfelelően táplálja, vagy megvonja tőle az anyatejet csak azért, hogy pár évig még gyönyörködhessen önmagában. Szerintem teljesen biztos, hogy később vagy a bűntudat mardosná, vagy a bánat amiért lemondott a világ leggyönyörűbb anyai öröméről. De a pénztárcán nem nagyon fog meglátszani a különbség, mert a tápszer sem olcsó!

Amúgy a terhesség alatt már sokat nő a mell, és ez idő alatt a bőr nyúlik, a tartó izmok ernyednek. Ha a nő nem szoptat akkor is változni fog a melle, de az évek során a gravitáció úgyis bevégzi majd a dolgát. Továbbá úgy hallottam, hogy a nemszoptatással nőhet a mellrák kockázata is.

2010. jún. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Jó kérdés. El nem ítélem, (a pszichéjébe nem látok bele, vannak akiknek ez élet-halál kérdés lehet), de nem tartom helyesnek. A babának az jó, és a babának az kell! Én csak 3 hónapig tudtam szoptatni ,az utolsó két hétben már csak 10-10 ml tejem volt, aztán teljesen elfogyott addigra.. :( Mit nem adtam volna még pár hónapért, ha tudtam volna szoptatni. De felnőtt így is, és teljesen egészséges, és nagyon kötődő. :)
2010. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
58%

Egyszerű a válasz. Mi a fontosabb: a mellem alakja, vagy a babám bélflórája?


Amúgy meg a mell úgyis megereszkedik a klimax után.

2010. jún. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
48%

Nem elitélendő. Senkinek semmi köze hozzá, a gyereknek meg nem lesz tőle semmi baja. Más is felnő tápszeren és szép okos gyerek lesz belőle. Az nem változtat a gyerek fejlődésén hogy nem muszájból eszik tápszert hanem mert az anyja úgy akarja.

Persze a mell is múlandó, de nem mindegy 20 évesen vagy 50 évesen... Az hogy jól érezd magad a bőrődben fontos része a lelki egészségnek.

Azt mondja meg valamelyik okos anyuka hogy mit ér azzal ha nem fogjadja el és szídja ezt a véleményt? Attól változik valami? Hát szerintem nem, legfeljebb vörös lesz a fejetek és csúnyák maradtok! :D

2010. jún. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
17%
Az baj, hogy máskor is maga érdkeit fogja a gyereke érdekei elé helyezni, én nem szerettem volna ilyen nő gyereke lenni.
2010. jún. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

köszi nektek! :)

eddig két barátnőmnek született babája, és egyiküknek sem nőtt meg a melle a terhesség alatt, csak egy picit.

2010. jún. 1. 00:36
 10/40 anonim ***** válasza:
10%

nekem még nincs gyerekem! De mivel szeretnék azt gondolom: hogy az egészséges fejlődéséhez hozzátartozik a legértékesebb tápanyag az anyatej. ha ettől elesik...nincs is ennél szebb dolog, van kisebb testvérem, sokszor láttam ahogy anyukám szoptatja. szerintem ez önzöség. én 3-4 gyereket szeretnék egészségesben felnevelni és szoptatni.

és utána mellkorrekciót csináltatni, felvarrással.

volt egy ismerősöm aki virslivel etette a kisfiát, és nem szoptatott, meg tápszerrel túrórudival...

hülye is lett a gyereke...


a mellkorrekció azért van hogy megcsináltasd, annyi pénzt mindenki összetud kuporgatni valahogy.


ráadásul ha nem fejed magad, az agyadra is mehet a tej.


az ilyen nem is anya.

2010. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!