Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza fog még állni minden a...

Vissza fog még állni minden a régi kerékvágásba? Fog még rendesen cicizni a kisfiam?

Figyelt kérdés

Neki hörghurutja van és még ráadásul fogzik is, így jóval kevesebbet eszik mint általában, és sokszor sír a cicin. Nekem pedig megjött a menszeszem. Kevesebb lett a tejem, úgy érzem.

4 hónapos, csak anyatejes


2009. okt. 9. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Úgyse bír szopni most, elég a kevesebb tej,. jövő héten minden oké lesz. Nehogy tápszert adj neki, akárhogy erőltetik is!
2009. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ja, bizony, nehogy tápszert adj neki! Hadd éhezzen szegényke! Úristen, micsoda hozzászólók vannak!


Szerintem pedig ha sokat sír cicin, akkor néha (nem azt mondom, hogy állj át rá, Isten ments!!) adj neki egy kis pótlást. Ha éhes, megissza. Ha nem, akkor úgyse issza meg.

2009. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem bír szopizni, ne tápszert adj neki, hanem inkább fejj! ezt add neki, és így a tejtermelődés sem fog annyira csökkenni. Ne tápszert... A menzesz miatt pedig csak 1-2 napig lesz kevesebb...
2009. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Valóban ne adj neki tápszert.Ha nincs elég pisis kakis pelus,rá kell segíteni a bevitelre.Fejjél és kanálból pohárból,(aminek kifele hajlik a szája)fecskendőből add neki a pótlást.Cumisüvegből ne adj,mert akkor meg majd azért nem akar szopizni.

C-fogással segítheted hogy még mielőtt mellreteszed a babád kiváltódjon a tejleadó reflex,így hamar jön a tej.Fejésnél is alkalmazd mert csak így tudsz eredményesen fejni.



C-fogás


Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?


C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

Tényleg működik kipróbáltam.

Próbálkozhatsz félálomba is szoptatni.Ha nem bodogulsz itt kérj segítséget! [link]

2009. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Fejd le és úgy add neki.Én cumisüvegből adtam neki és 9 hónapos koráig imádta a cicit de akkor könnyebb volt neki az üvegből.

24 hós anyuka

23 hetes km

2009. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem kell elokapni a tapszert.

ne busulj a menzesz miatt. nekem is a negyedik honapban jott meg.

En viszont 7-8-9 hos koraban adtam neki tejpepet cumisuvegbol hogy hatha jobban alszik ejjel es azota lottek a szopizasnak.

Annyira elkenyelmesedett, hogy 10 honaposan mar nem is akart szopni. Lealltam a cumisuveggel, semmit nem kap cumisuvegbol, csak csorosbol. (Utalok fejni es a reflexem is nehezen indul be meg szopinal is legalabb 1 perc, de azert nekikeseredtem es jott amennyi jott...) Tejpepet kanallal kapja. De igy is csak reggel es este hajlando szopni, pedig azelott.....hajaj. szerencsere mar eleg nagy az en lanyom, de 4 honaposan meg korai es kar lenne hogy abbamaradjon a cicizes.


Fogadd meg a 16:00 as es a 22ora utani valaszolo tanacsat.

A fogzasrol annyit, hogy en is 4 honapos koratol mindent a fogzasra fogtam, es lam most szinte 11 honapos es meg nem bujt ki a foga. Igaz mar latszik hogy dudorodnak, feherednek az inye alatt, de kozel sem olyan gaz mint ahogy elkepzeltem elobb. Kevesebb foggelt hasznalunk most mint 4-5 honapos koraban. :D


Nyugalom. Minden rendben lesz, csak szoptass es ha nem akar akkor fejj! De ne cumisuvegbol add a tejet!


Egeszseget nektek!

2009. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!