Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valakinek van hasonló történet...

Valakinek van hasonló története? (szülés, szoptatási nehézségek, végelláthatatlan fejés, szoptatás. )

Figyelt kérdés

Leírom a történetem. Szülés közben antibiotikumot kaptam és oxitocint, infúziót, eléggé bekómáztam tőle. Szülés után elvették a babát 12 órára, mondták, túl kimerült vagyok, majd reggel hatkor megkapom. Reggel hozták de órákig aludt. Kérdeztem mit etettek itattak vele, azt mondták semmit. Pedig sztem tápszert kaphatott.

Aztán jött egy orvos, közölte hogy lapos mellbimbóval lehetetlen szoptatni, ide bimbóvédő kell. Ráadásul egy csepp tej se jött a mellemből. Mondták h szoptassak, majd beindul. Beindult, de bimbóvédő miatt csak 10 gr-okat evett. Persze utána sírt és jött a tápszer. Mellé jött még h az egyik mellbimbóm nagyobb volt mint a szája, abból több tej is jött, de nem tudta bekapni. A másikból kevés jött, az is csak bimbóvédővel ment. Aztán a kórházban már én adtam neki a tápszert szopi után mert sírt az éhségtől. Itthon vettem egy elektromos mellszívót és elkezdtem fejni. A napi 200 gr tejből lett napi 800 mára, ma 6 hónapos. A fejések nagyon megviseltek, éjszakai kelések, állandó fejés, soha sehova nem tudok menni.

2 hónapos korában megpróbálkozotam a szoptatással (addig csak cumisüvegből kapta a lefejt anyatejet) és sikerült bimbóvédővel de iszonyúan fájt, szétszakadt a mellbimbóm. 3 hónapos korában is próbálkoztam, akkor már bimbóvédő nélkül és sikerült! :) EGy hétig szoptattam. De mivel kevesebbet evett 50-100 gr-okkal mint a cumisüvegből, abbahagytam. Pedig jó lett volna így is. CSak a sok fejéstől olyan fáradt és kimerült voltam, és segítségem sem volt, hogy inkább visszatértem a fejéshez.

SOHA NE HAGYJÁTOK ABBA HA MEGY A SZOPTATÁS!!!

Ma 6 hónapos, és még mindig fejek, most pl hajnali negyed 4 és fent vagyok. Hulla vagyok, nem tudom mikor és hol fogok összeesni. Tápszert nem eszi meg, muszáj vagyok fejni. Szoptatásra már nem emlékszik hiába kynálom, nem megy sajnos...én hülye, elrontottam...pedig ma egy boldog, szoptatós anyuka lennék...



2013. jún. 22. 03:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A lényeg azért mégiscsak az, hogy nem kellene agyonstresszelni az anyukákat, ezzel a szoptass sokáig MINDENáron hozzáállással. Sem itt nektek, sem a kórházban a csecsemősöknek, sem a védőnőknek. Nem érzitek, hogy mennyire túlzás ez?
2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 xStefix ***** válasza:

Mi az agyonstresszelés???

Az, hogy segíteni próbálunk másoknak? Hogy hol egyéni, hol szakmaibb jellegű tippeket adunk egymásnak? Nem azért jön ide a legtöbb anyuka, mert gondja van és gyakorlati ötletet és/vagy lelki támogatást kér?

Nyilván nem mindegy, hogy az ember milyen módon szól az anyukához és az sem, hogy konkrétan mit javasol. A szakemberek is újra és újra felhívják a figyelmet, hogy a szülés után a szopiért küzdő anyukák extra érzékeny lelkiállapotban vannak, úgyhogy nagyon körültekintőnek kell lenni a tanácsokkal. Úgy kell motiválni őket, hogy lássák a dolog értelmét, akarjanak érte küzdeni, de ne "fejjel menjenek a falnak". És ez naggyon nehéz tud lenni; van, hogy néha nem jön össze, még a jártasabbaknak sem.

De szerintem kicsit túlzás már ez az ujjal mutogatás. Ne felejtsük el, hogy végső soron az anyukán is múlik, hogy mennyire hergeli rá magát a szoptatásra. Nemcsak a biztatók vagy éppen az ellenzők "munkáján" múlik, hogy sikeres lesz-e a próbálkozása vagy sem.

2013. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé egyéni, ugyanakkor semmennyire sem szakmai tipp az, amikor tápszeres anyukáktól kérdező tápszeres anyukát szoptatási tanácsokkal láttok el. (Nem erre a kérdésre gondolok.)
2013. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

@3: "Nem te most egy boldog tápszeres anyuka lennél."

Ezt most nem értem, mért lennék "tápszeres" anyuka ha továbbra is szoptattam volna??

2013. jún. 26. 10:50
 25/29 xStefix ***** válasza:

Én úgy látom a szakmaiságot, hogy minden anyukának igyekszem "feldobni" a témát, aztán vagy mutat érdeklődést iránta vagy nem. Ebből a szempontból lehet, hogy "nem hasznos" az ilyen válasz - viszont nem egy esetben éppen ennyi kellett ahhoz, hogy az illető anyuka bátorságot vagy motivációt kapjon pl. egy részletesebb szopis beszélgetéshez. Sokszor egy kérdés vagy biztató válasz is elég ahhoz, hogy a gonddal küzdő anyuka újra a szoptatás felé forduljon... és esetleg sikerüljön előrébb is lépnie benne.

Ha viszont az anyukát már nem foglalkoztatja a téma, azt úgyis leírja és utána legtöbbször már senki nem szokta zaklatni. (Legalábbis én nem.)

2013. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Oké, ez korrekt válasz. Elfogadom.
2013. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Anita_87 válasza:

Szia!

Én 1 hónapos korától fejek napi 5-6x. Most 7,5 hónapos. Béreltem kórházi Medela elektromos fejőt, mert a kézivel nemigen ment. Nem akartam hogy tápszert kapjon, de mivel 1-2 hónap után visszamentem pár órára dolgozni heti kétszer így cumisüvegből kapott tejet. Cicizett ugyanúgy, csak sokszor egyszerűbb volt, főleg hogy állandóan jöttünk/mentünk vele. Én mindenhova a fejőgéppel megyek, már röhögnek az emberek rajtam. Most kezdek leállni és szinte már csak tápit kap. BEBA2 Pro, amit megeszik a HA nem ízlett neki. Néha lelkiismeret furdalásom van, hogy le akarok állni a fejéssel, de már nemigen bírom. Mennénk sétálni és eszembe jut hogy ó fejnem kell, És akkor vissza az egész. Voltunk egy hétvégén kettesben párommal, és ott is kitartóan fejtem, a minibárban voltak az Aventes pohárkák.

Még van kb 30 adag tej fagyasztva, azt odaadom neki de tovább nem bírom...

Szerintem próbálj több féle tápszert, nekünk a 3. bejött.

Minden elismerésem, ugyanebben a cipőben járok :))))

2013. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a választ!

Most már 10 hónapos, már csak egyszer fejek, barátnőmtől hozom a többit. Vettem niplette-et, következő babánál már terhesség alatt azt használom majd és szoptatások előtt. Amíg pedig pici a szája a mellbimbóhoz, addig fejem a tejet. Beadom bölcsibe majd a fiamat ha 2 éves lesz és visszamegyek dolgozni, így a 2. babára majd jut elég idő fejésre és minden egyébre is :) De remélem hamar elhagyom majd a fejést és át tudok majd állni a szoptatásra...

2013. nov. 8. 12:38
 29/29 xStefix ***** válasza:

Örülök, hogy ilyen sokáig sikerül mégis anyatejet adni a babádnak, ez nagyon jó. :)

De két dolgot még hozzáfűznék, ha megengeded: Egyrészt, a következő baba előtt szerintem érdemes lenne megkérdezni majd egy tanácsadót is a lapos mellbimbóról, mert nemcsak a Niplette segíthet. Újabban már a kiemelőt se szokták feltétlenül ajánlani; helyette néhány póznak, ügyes "fogásnak" a kipróbálása az első, mert lehet, hogy már ez is elég a sikerhez. Másrészt, ahogy újra elolvastam a kérdésed, nem biztos, hogy nem ment volna a szoptatás tovább. Azt írtad, hogy 3 hósan tudtad egy hétig szoptatni, de kevesebbet szopott, mint az üvegből, ezért abbahagytad. Pedig ez még önmagában nem biztos, hogy azt jelentette, hogy baj van.. az üvegből könnyebben jön a tej, llletve ha a baba igénye szerint szophat, akkor jellemző, hogy másképp szopik, mint ahogy üvegből eszik. De lehet, hogy elég lett volna csak gyakrabban szoptatni.

Mindezzel nem szeretnék neked esetleg utólagos lelkiismeret-furdalást okozni (remélem, nem is teszem), de legközelebb már ennyivel is tapasztaltabban állhatsz majd a szoptatás elé. De mindenképp le a kalappal előtted, mert nagyon sokat doldoztál a babádért! :)

2013. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!