Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudnátok adni tippet, hogy a...

Tudnátok adni tippet, hogy a cici legyen újra a no.1 a cumisüveg helyett?

Figyelt kérdés
a kislányom 5 hetes, az elmúlt 3 hétben a növekedési ugrás és az idegeskedéseim miatt 3x pótolni kellett a vacsiját lefejt tejből cumisüveggel...direkt extra mini lyukú extra márkás cumisüveget választottam, most még is már bár bőven elég tejem van, ha görcsöl így este, nem hajlandó elfogadni a cicimet, a cumin kb fél percig elvan, majd éhesen virnyákol...(próbálom ezzel motiválni, egyenlőre sikertelenül) mert ha a cumisüvegből kínálnám, akkor abból bezabálna mint tegnap 150 ml-t is :( mit tehetek még? nem akarok fejni és cumisüvegből adni neki, 2. gyerek, így is túl vagyok hajszolva...

2013. jún. 29. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan éltük meg ugyanezt. Nem voltam hajlandó fejni és cumisüvegből etetni. 2 napig ordított, de nem engedtem. Volt bűntudatom és az anyósommal is összekaptam emiatt, de hamar visszaállt a régi rend. A cumisüveget többé elő sem vettem.
2013. jún. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szóval türelem...:( tegnap engedtem, mert tényleg nagyon keservesen ordított, és szét rúgta, karmolta a mindenemet...most is kezdi, azért írtam ki a kérdést. képtelen lennék erre a fejés mizériára, bőven elég szopik után...köszönöm a válaszodat!!
2013. jún. 29. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírom, mi hogy csináltuk:

első héttől kevés volt a tejem, mint utóbb kiderült azért, mert 3 óránként szoptattam, nem gyakrabban. A tápszert nem cumisüvegből adtam, mert azt hallottam, hogy rászokik, és leszokik a ciciről, és ezt nem akartam: a szoptanítról olvastam, de nem akartam több mint tízezerért venni: vettem leszívócsövet gyógyászati segédeszköz boltban, vagy etetőszonda is jó, pár száz forint, vékony hosszú műanyag cső, az egyik végén egy kis tölcsérszerű " nehezék", azt tettem bele egy kis befőttes üvegbe, aminek kifúrtam a kupakját, azon átdugtam a csövet, a végét a mellbimbó mellé tettem, így abból kapta a tápszert miközben szoptattam: vagyis kapott tápszert, mert kellett, könnyebben jött, mintha szopizott volna, de nehezebben, mint a cumisüvegből, és a lényeg, hogy közben szopizott, vagyis jobb, mintha fejtem volna (mert úgy nekem amúgy nem jött semmi), közben inger érte a mellbimbót, és ettől több tej lett, és fokozatosan el tudtam hagyni a tápszert.


a te esetedben a lefejt tejet próbáld így adni

2013. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ügyes vagy, utolsó!:)
2013. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez szuper nagyon hasznos ötlet :) tényleg nagyon ügyes vagy :)
2013. jún. 30. 00:03
 6/7 A kérdező kommentje:
amúgy kibírtam most este, hogy nem adtam neki a cumisüvegből, mert ömlött a tejci az eredeti helyéről is és sétálva, ringatva hosszú üvöltés és karmolászás után belenyugodott, hogy ez van ma, sikerült ciciből belaktatni :))
2013. jún. 30. 00:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Te is ügyes vagy, kérdező! Csak így tovább! Menni fog.:)
2013. jún. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!