Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik egy átlagos 4...

Mennyit eszik egy átlagos 4 hetes kisbaba 1 evésre? És hányszor?

Figyelt kérdés
1-2 hetesen 100-130at evett a babám, most meg 40-50-eket. Másnál is ennyire változó?
2009. okt. 15. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond. A pindur babák nem csak akkor kéreckednek cicire, ha éhesek, hanem ha nyűgösek, és közelségre vágynak, de persze ilyenkor is szopiznak egy kis tejet... Ha nem született kirívóan kis súlyal a babád, vagy nem bealvós típus, vagy koraszülött, akkor ne méricskélj minden evést. Megkockáztatnám, hogy csak hetente 1x mérj, és ha hízott legalább 100-150g-ot, nyugodt lehetsz. Addig meg azt figyeld, van-e napi 4-6 pisis pelusa, és ha nem "kómás", akkor biztosan eszik eleget, szoptasd igény szerint! Ha nagyon nyugtalan vagy, akkor naponta 1x mérd a súlyát, nagyjából u-abban az időben, és abból is látszik, hogy jól fejlődik-e. 2 éves és 7 hetes anyuka
2009. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

2 nap volt, hogy egész nap aludt. Én ennek örültem. Akkor ezek szerint az sem jó, ha szinte fel sem ébred?:(

Félig alva etettem... Felkeltettem, hogy meglegyen a napi adagja.

2009. okt. 15. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az elözö válaszolóval. Annyit hozzátéve, hogy amíg a babának beáll rendesen a szopása, fontos hogy rendszeresen egyen. Tehát ha nem ébred fel az elsö néhány hétben legalább 3 óránként, akkor fel kell ébreszteni. De 4 hetesen valószínüleg elég nagy már ahhoz, hogy meg lehessen bízni benne, hogy magától felébred, ha éhes. Az én fiamat az elsö héten kellett ébresztgetni, mert mindig bealudt. Pedig nagy baba volt, 4 kg feletti születési súllyal. Második héttöl viszont már semmi ilyen jellegü gondunk nem volt. Mi hetente-10 naponta megyünk a védönénihez, és csak ott mérik. Nincs is itthon mérlegünk. A védönéni azt mondta, hogy a 100 és a 300 g közötti heti súlynövekedés tekinthetö normálisnak. De ha egyszer ettöl lefelé eltér, az még nem gond, ha legközelebb viszont megint nagyobb lesz a növekedés. Minden étkezés után mérni amúgy is félrevezetö, ha igény szerint szoptatsz. Mert lehet baba, aki 2 óránként megéhezik, de egyszerre csak keveset hajlandó enni, másik meg alszik 4 órát egyvégtében, és akkor hirtelen többet eszik. Söt! Egyazon baba is produkálhatja mind a kettöt, attól függöen, hogy éppen milyenje van. Szóval a heti egy mérés az, ami rendesen mutatja, hogy a baba tényleg növekszik. Amúgy meg figyeld, hogy pisil eleget. És ha a pisi nem túl sötét, akkor az annak a jele, hogy nincs kiszáradva, tehát eleget eszik. A kaki meg változó. Anyatejes babáknál a minden étkezés utánitól a 4-5 naponta egyig minden elfogadható, szóval azon nem akadj nagyon fenn!
2009. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fú, jó hogy mondtad a kakit!!

Mert mostanában nem kakilt. Kezdtem megijedni...

Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 16. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok megint. Ösztönösen jól csinálod, ha egész nap alszik, akkor legalább 4 óránként ébreszteni kell. Nekem az első lányom volt ilyen aluszka típus. A kórházban tanítottak meg rá, h szopi közben hogy tartsam ébren: (bár lehet, h ez nálatok már nem aktuális) A tarkójára tettem az ujjam, és azzal ütemesen "löködtem", kb. kortyolásnyi sebességgel, ez pont arra elég, h ne hagyja abba. Jó szoptatást nektek!
2009. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tisztagáz, de már a második éjszaka van fent hajnalig, nappal meg alszik. Nem bírom felébreszteni. Ha mégis sikerül, nyámnyog a cicin 2 percet, és visszaalszik. Lehet, hoyg felcseréli a napszakokat??
2009. okt. 17. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!