Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Legyen tápszeres a babám,...

Legyen tápszeres a babám, vagy szenvedjünk a szoptatással?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám, mindenképpen szoptatni szerettem volna, nem akartam tápszerezni.

Viszont lelki problémák miatt sírok minden egyes szoptatásnál, ideges leszek, ami ügye nem jó a babának.

Nincs sok tejem, néha így is szükség van a tápszerre.


Szoptassak továbbra is ha ennyire megvisel? A baba attól nem szenved, ha én is szenvedek?


Köszi a válaszokat.


2013. júl. 1. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet jobb lenne, ha egy kis szünetet tartanál a szoptatással, ha ennyire megvisel.

Ne, aggódj a hírekkel ellentétben megpróbálhatod még később is. Én 4 hetesen kezdtem a szoptatást, igaz addig rendszeresen fejtem, hogy el ne apadjon.

Ha bevállalod a fejést az jó, ha az is gondot okoz, akkor bizony marad a tápszer.

Azért nem akkora tragédia az ahogy beállítják.

De én azt mondom teljesen ne add még fel.

2013. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Bárhogy is döntesz, előtte kérd ki a védőnőd tanácsát, vagy fordulj szoptatási tanácsadóhoz, ne add fel rögtön! Kitartást!
2013. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretném feladni, tudom, hogy ez jobb a babának. Gondolkodtam rajta, hogy elmegyek pszichológushoz, hátha az segít. Bár már egy 10 éves lelki trauma jött elő nálam ezzel a szoptatással, amiről már azt hittem megszabadultam.


A fejés az menne, de egyszerre kb. 25 milit tudok leszívni a 2 cicimből, ami kevés :/

2013. júl. 1. 11:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szenved attól, mert te rágörcsölsz. Inkább attól szenved, mert nem tudod, hogy mit akarsz. Ha nem megy a szoptatás, akkor pihentesd, addig tápszerezed. Te meg pihenjél, aludjál, próbálj fejni. Ha beindul, akkor kezd el kiváltani a tápszert, ha nem indul be, akkor maradj a tápinál. Nem mindenki tud szoptatni
2013. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben felkeresnék egy empatikus szoptatási tanácsadót.

Mert az elméletben rendben van, hogy leállsz addig, amíg helyrejössz (bár az kérdés, hogy ha ennyire nagy trauma, akkor mennyi idő alatt tudod feldolgozni még pszichológussal is), de mivel még nagyon pici a baba, és be sem állt sem a kereslet-kínálat, sem a szopási technika nincs bebiztosítva egy hét alatt, könnyen lehet, hogy után már nem fog menni.

Ami persze nem feltétlenül baj, csak tudd, hogy ha szoptatni szeretnél, akkor most nem kéne leállni.


Talán van olyan megoldás is, hogy a szoptatás mellett próbálkozol.


Én ismerek egy olyan szopis tanácsadót, aki pszichológus is egyben. Ha budapesti vagy vagy környéki, akkor megoldás lehetne.

Írj privátot, ha érdekel ez a megoldás.

2013. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!