Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szokott valaki reggel fürdetni...

Szokott valaki reggel fürdetni azért, hogy a baba ne cserélje a nappalt az éjszakával? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem a kérdésedet!Egy felnőtt reggel tusolni szokott,hogy frissebb legyen nappal,este pedig fürdik.hogy ellazuljon és jobban tudjon aludni.

Nem véletlenül szokták a babákat este fürdetni.Ha reggel fürdeted,akkor a délelőttöt fogja "éjszakának" érezni és akár délig is alszik.Éjjel pedig nyugtalanabb lesz.Soha nem jutott volna eszembe reggel fürdetni.Csak akkor fürödtek reggel,amikor már kicsit nagyobbak voltak,és este beájultak az ágyba fürdetés előtt,és nem keltettem fel őket a fürdés kedvéért.De ez csak nagyon ritkán fordult elő.

2009. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: Pedig nem vagyunk egyformák és hát hiába próbálod meg annak a szerencsétlen pár hónapos csecsemőnek megmagyarázni, hogy márpedig fiam este van, fürdés van és utána szunya, mert neki aztán tök mindegy. Ez nekünk jó, szülőknek, hogy viszünk rendszert az életébe és ezt szokja meg.

Igenis vannak babák, akik annyira szeretnek fürdeni, hogy teljesen felpörögnek tőle. Egyszerűen nem tudod letenni aludni órákig.

Kérdezőnek: Szerintem rugalmasnak kell lenni, ha a reggeli fürdetés válik be, akkor fürdesd úgy, ha az esti, akkor úgy, ha kihagysz 1-2 napot, mert annyira pici, akkor úgy. Te érzed, a te gyereked, a ti életetek. Nyilván célszerű az esti fürdetésre törekedni, pont azért, hogy az már a levezetése legyen a napnak. Amíg nem működik, addig fürdesd reggel nyugodtan.

2009. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És én felnőtt vagyok, este tusolok, nagyon ritkán fürdök, mégis elalszom simán.....:D
2009. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi miden este 7 körül fürdünk,persze van,hogy néha kimarad,de a babám is hozzászokott és habár az előtte lévő órában nyűgös,de fürcsi után mindig nyugodtan elalszik,tudja hogy olyankor az "következik".
2009. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

evés-ébrenlét-alvás

Nálunk ez mindig ilyen periódusban ismétlődik.Én este megetetem,az ébrenléti idő alatt megfürdetem(nappal játszik ilyenkor)és alszik.Este 8-kor már alszik,nem kell altatni sem,hajnali 3-kor kel enni,és alszik 8-ig.


2 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:ja és persze te úgy csináld,ahogy neked,és a babádnak a legjobb.Erőltetni szerintem felesleges,max. nyűgös lesz tőle.Ha nektek reggel jó,akkor reggel fürdesd.
2009. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kórházban hajnalban fürdettek.

Hazamenetelünk napján este nem volt fürdés, csak másnap este.

Ugyanis babám fürdés után mindig órákat aludt.

Így elkerültük a napszakok felcserélését.

Első perctől tudjuk, mikor van éjjel.

Mondjuk ehhez az kell, hogy nappal se legyen tök sötét, ha alszik, csak akkor húzom be a függönyt, ha nagyon süt a nap (pl. nyáron).

2009. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy napot így, és átaludta az éjszakát, reggel fürdés után pedig szintén nem akart aludni úgy, ahogy előtte este.Úgyhogy bejött a dolog, mert inkább reggel virgonckodjon, csak tartok attól, hogy vissza tudom e majd szoktatni.Köszönöm a válaszokat.3 hetes baba anyuja
2009. okt. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!